Рус Укр
ГоловнаБлогиРеформа ЖКГ: Державна політика
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

  

  

 

 

Реформа ЖКГ: Державна політика

1605
Перед тим як почитати реформу, потрібно спочатку зрозуміти що реформувати і потрібно зрозуміти в яку сторону йти. Це і є державна політика. Як це виглядає на прикладі близького мені житлового фонду.
Перед тим як почитати реформу, потрібно спочатку зрозуміти що реформувати і потрібно зрозуміти в яку сторону йти. Це і є державна політика. Як це виглядає на прикладі близького мені житлового фонду.
 
Є два варіанти побудови державної політики.
 
Один варіант - це те що спробують впровадити з 2015 року, коли за все що відбувається в будинку відповідає 100% власник. Гарна ідея, але витративши тільки з державного бюджету 2,5 мільярдів гривень ми створили за цей час тільки 2,61% відповідальних власників (це не враховуючи місцеві бюджети).
 
Робимо аналіз існуючої законодавчої бази (Не застарілої як написано, а нової, за цей час прийнято цілу низку законів) і бачимо декілька суттєвих помилок в самих законах, які не дозволяють зрушити з місця.
 
З другої сторони розглянемо інший можливий варіант державної політики, а чи всі українці готові стати повноцінними власниками свого житла?
 
В Німеччині та інших європейських країнах власники це 35-45% , інші це орендарі. Чи можливо розглянути варіанти не 100% ОСББ- зація, а залучивши польський досвід підійти по іншому, завдяки внесенню змін до законодавчої бази?
 
Або угорський варіант примусової ОСББ-іізації, коли мешканці БКБ мали час на те щоб зареєструвати ОСББ та звернутись до держави за допомогою.
 

Все це має бути сформовано на рівні міністерства, у вигляді необхідних законодавчих актів, а не тільки бажань та бюджетних коштів. 

Олег Попенко
 
Коментарі (0)
Блоги