Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 29 Sep 2021 05:31:49 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Рух по столичному Південному мосту обмежать на 2,5 місяці]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ruh-po-stolichnomu-pvdennomu-mostu-obmezhat-na-25-msjac-64514 Tue, 28 Sep 2021 18:25:00 +0300 message  

З 2 жовтня по 15 грудня на естакаді Південного мосту через річку Дніпро в Києві обмежать рух в напрямку лівого берега.

Комунальна корпорація "Київавтодор" повідомила на своїй сторінці в Facebook, що часткове перекриття пов'язано з ремонтними роботами опор з заміною деформаційних швів.

Вони почалися на початку серпня і до даного моменту проходили під проїжджою частиною. Але, з 2 жовтня 2021 року буде проходити безпосередньо на проїжджій частині Південного мосту в напрямку лівого берега. Триватимуть роботи до середини грудня.

Повністю ремонт Південного моста через річку Дніпро в Києві планують закінчити до кінця 2022 року, оскільки в 2023-м почнуться ремонти мостів Патона і Метро

Протягом цього часу планується замінити 4-6 деформаційних швів. Для якнайшвидшого завершення робіт, вони будуть проходити на декількох швах одночасно.

Всього Південний мостовий перехід включає 46 деформаційних швів. З них 28 вже замінено, а 18 тільки слід замінити.

 

 

]]>
<![CDATA[Українці будуть по-новому розраховуватись за газ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinc-budut-po-novomu-rozrahovuvatis-za-gaz-64513 Tue, 28 Sep 2021 17:35:00 +0300 message  

Споживачі газу будуть змушені платити кожного місяця певну частину очікуваної річної вартості

Кабінет міністрів України разом з Нафтогазом планують затвердити нову схему, за якою населення платитиме кожного місяця 1/12 від річного споживання.

Про це йдеться у постанові від 27 вересня 2021 р. № 1011, оприлюдненій на Урядовому порталі.

В одному з пунктів зазначається, що перехід на нову модель розрахунків побутових споживачів за природний газ передбачає сплату кожного місяця 1/12 від очікуваної річної вартості спожитого газу, розрахованої відповідно до профілю споживання.

Крім того, уряд планує створити балансуючі групи для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть придбавати газ у НАК "Нафтогаз України" в обсягах, достатніх для покриття відборів побутових споживачів, на рівних умовах та за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.

Нагадаємо, що від 1 жовтня до 30 квітня діятиме новий тариф "Комфортний сезон" від "Нафтогазу". Так, впродовж опалювального сезону споживачі платитимуть фіксовану ціну за газ - 7,96 за кубометр, але є різниця в обсягах газу.

 

 

]]>
<![CDATA[Від видобутку вугілля в Україні планують відмовитися]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vd-vidobutku-vugllja-v-ukrajin-planujut-vdmovitisja-64512 Tue, 28 Sep 2021 16:40:00 +0300 message  

Влада України має намір поступово відмовлятися від видобутку вугілля. Для цього уряд на засіданні затвердив концепцію програми трансформації вугільних регіонів до 2030 року.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що концепція стане стартом для процесів поступової диверсифікації монопрофільних економік вугільних міст. Він уточнив, що «це майже мільйон жителів в 25 територіальних громадах».

«У наступному році за рахунок державного бюджету і за підтримки міжнародних партнерів ми починаємо реалізацію перших пілотних проектів по трансформації. Довгострокові проекти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вуглевидобутку і гідне життя і достатній заробіток всім жителям, в тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива », - сказав він.

Згідно з прийнятим документом, вугільні регіони визначаються як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства, в тому числі ті, які знаходяться в стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності, і підприємства вугільної теплової генерації незалежно від форми власності.

«В цілому це близько 20 територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей, де проживає близько 850 тис. Жителів. Територіальні громади вугільних регіонів залежать від підприємств вугільної галузі та вугільної теплової генерації, в деяких з них вугілля залишається єдиним доступним енергоносієм», - йдеться в ньому.

Нагадаємо, що шахти в Україні закриватимуть за прикладом Польщі та Греції. Так звану трансформацію вугільних регіонів допоможе Україні здійснити Всесвітній банк, який почав аналогічні проекти в Польщі та Греції.

 

 

]]>
<![CDATA[Черкаська ТЕЦ планує підняти тарифи на тепло]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherkaska-tec-bazhaje-pdnjati-tarifi-na-teplo-64511 Tue, 28 Sep 2021 15:45:00 +0300 message ПРАТ “Черкаське хімволокно” інформує споживачів, що 21.09.2021 року до Виконавчого комітету Черкаської міської ради надано для розгляду та встановлення пакет документів з розрахунками нових тарифів на теплову енергію: виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії, постачання теплової енергії та послугу з постачання теплової енергії та гарячої води за категоріями споживачів. Інформує пресслужба підприємства.

“Зміна тарифів обумовлена зміною окремих його складових, а саме: вартості палива (зміна ціни газу), розміру мінімальної заробітної плати, зміни тарифу на транспортування мережами КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» ЧМР, зміною ставки екологічного податку, зміною цін на послуги та матеріали пов’язані з інфляцією, включенням витрат на інвестиційну програму (встановлення лічильників) та інше.” – зазначено у повідомленні.

Для побутових споживачів ТЕЦ може зрости з 1 062,71 грн/Гкал до 1 405,10 грн/Гкал.

Нагадаємо, сьогодні на засіданні виконкому Черкаської міської ради було проголосовано нові тарифи для КП “Черкаситеплокомуненерго”. Згідно із проєктом рішення, тариф для користувачів послугою КП зросте до 1652,73 грн/Гкал.

]]>
<![CDATA[Кремль готовий укладати прямий газовий контракт з Україною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kreml-gotovij-ukladati-prjamij-gazovij-kontrakt-z-ukrajinoju-64510 Tue, 28 Sep 2021 14:50:00 +0300 message  

РФ готова обговорювати з українською стороною питання про відновлення закупівель російського газу Україною безпосередньо. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє Інтерфакс-Україна.

На питання журналістів про відновлення закупівель він відповів:

"Звичайно. Цього ніхто не відкидав. Більш того, готовність обговорювати це неодноразово озвучувалася і представниками нашого газового монополіста, і представниками російської сторони на різному рівні", - сказав він.

Коментуючи укладення контракту між Росією і Угорщиною про поставки газу в обхід України, він запевнив, що дана угода не порушує будь-яких прав і відповідає нормам міжнародної торгівлі.

"Нічиї права тут не порушуються. Ніякі норми міжнародної торгівлі тут не порушуються", - сказав Пєсков.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на контракт до 2024 року, "Газпром" може значно або повністю зупинити транзит в Угорщину через Україну.

 

 

 

]]>
<![CDATA[«Нафтогазу» вказали головні напрямки діяльності до кінця року]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogazu-vkazali-golovn-naprjamki-djalnost-do-kncja-roku-64509 Tue, 28 Sep 2021 13:55:00 +0300 message  

Кабінет міністрів схвалив основні напрямки діяльності НАК "Нафтогаз України" на 2021 рік додатково до раніше затвердженого на довгострокову перспективу. Постанова від 27 вересня №1011 оприлюднено на сайті Кабміну.

Тепер "Нафтогаз" буде створювати балансують групи для постачальників газу побутовим споживачам, учасники яких можуть набувати газ у НАК в обсягах, достатніх для покриття потреб населення, на рівних умовах і за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.

Також "Нафтогаз" буде поставляти газ операторам газорозподільних мереж (обл- і міськгази) для покриття виробничо-технологічних втрат природного газу відповідно до умов встановлення тарифів на розподіл газу.

"Нафтогаз" повинен привести умови розрахунків в договорах на поставку газу теплогенеруючим підприємствам, операторам газорозподільних мереж у відповідність з умовами розрахунків побутових споживачів. Компанія, крім того, зможе укладати енергосервісні договори.

Раніше Нафтогаз заявив, що у НАКу закінчилися гроші, компанія зазнає збитків. З відповідним листом НАК звернувся в Кібмін. Але Шмигаль прокоментував відсутність грошей в Нафтогазі. Мовляв, для поточної деятеьності гроші є.

Нагадаємо, що зміна керівника НАКу подавалася під соусом погіршення фінансових показників, але реальною причиною, про що першим написало ZN.UA, було бажання офісу президента відняти у Нафтогазу зарезервовані 50 млрд грн, перенаправивши їх на "Велике будівництво". Подальше і ще більше погіршення фінансового стану компанії було неминучим наслідком ручного втручання офісу президента в роботу НАКу.

Крім того, за даними ZN.UA, запаси газу можуть бути трохи нижче, ніж говорить Шмигаль. Про це в своїй червневій статті писав Ігор Маскалевич і попереджав про можливі наслідки. Детальніше про ситуацію з газом в ПСГ України читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "безгазових зима".

 

 

]]>
<![CDATA[Мінсоцполітики: що таке соціальна послуга перекладу жестовою мовою?]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsocpoltiki-shho-take-socalna-posluga-perekladu-zhestovoju-movoju-64508 Tue, 28 Sep 2021 12:24:00 +0300 message Соціальна послуга перекладу жестовою мовою – послуга, яка забезпечує взаємодію між нечуючими або слабочуючими людьми з чуючими під час спілкування.
 
Отримувачем соціальної послуги перекладу жестовою мовою являється особа з порушеннями слуху та мовлення, яка має комунікативний бар’єр через який не можливо самостійно вирішити питання у суспільстві. Для таких людей, жестова мова є основним або одним з основних засобів спілкування.
 
При наданні соціальної послуги застосовується індивідуальний підхід з урахуванням фізичного та психічного стану отримувача соціальної послуги, віку, статі та особливостей, зумовлених інвалідністю.
 
Для яких цілей надається послуга перекладу жестовою мовою?
 
Соціальна послуга перекладу жестової мови створена для подолання комунікативного бар’єру у вирішенні життєво необхідних питань. Дана послуга спрощує комунікацію під час відвідування:
 
• органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема органів Пенсійого фонду України, Державної служби зайнятості;
 
• організацій, установ (банки, ОСББ, виконавці комунальних послуг);
 
• закладів (заклади охорони здоров’я, медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), лікарсько-консультативні комісії (ЛКК), аптеки, заклади освіти;
 
• підприємств, з метою забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 
• походу до магазину при купівлі товарів, замовленні робіт і послуг тощо;
 
• інших установ, закладів, підприємств, організацій (за згодою надавача соціальної послуги);
 
Також, послуга може надаватися при вирішенні громадських, особистих та побутових питань (за згодою надавача соціальної послуги).
 
Соціальна послуга в межах Державного стандарту соціальної послуги перекладу жестовою мовою надається безоплатно.
 

Якщо потрібно надання соціальної послуги понад обсяг, який визначений в Державному стандарті, тоді надання послуги відбувається на платній основі, вартість соціальної послуги розраховується з урахуванням собівартості такої послуги, адміністративних витрат і податку на додану вартість відповідно до законодавства. Вартість соціальної послуги, що надається за рахунок коштів місцевих бюджетів, формується з урахуванням фінансових можливостей відповідних місцевих бюджетів. 

]]>
<![CDATA[Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rozjasnennja-shhodo-rozrahunku-rozmru-zhitlovoji-subsidji-64507 Tue, 28 Sep 2021 11:40:00 +0300 message Міністерство соціальної політики України звертає увагу, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони.
 
У випадку призначення житлової субсидії на наступний період 2021-2022 рр., повторно звертатись за призначенням житлової субсидії у жовтні 2021 року не потрібно. Її розрахунок буде проведено органами соціального захисту населення самостійно (без звернення громадян). 
 
Мінсоцполітики підготувало роз'яснення, за який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії та як розраховується розмір житлової субсидії.
 
За який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії
 
Доходи враховуються:
 • за III-IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
 • за I-II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
 • за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.
У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року. У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.
 
Розрахунок розміру житлової субсидії
 
Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу.
 
Субсидія = плата за ЖКП в межах норм і нормативів - обов’язковий платіж.
 
Знаючи дохід сім’ї, а також членів сім’ї і осіб зі складу домогосподарства, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії. Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. 
 
Згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.
 

Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. 

]]>
<![CDATA[За програмою «Доступна іпотека 7%» підписано 871 кредитний договір на 746,43 млн грн]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-programoju-dostupna-poteka-7-pdpisano-871-kreditnij-dogovr-na-74643-mln-grn-64506 Tue, 28 Sep 2021 11:07:00 +0300 message Станом на 27 вересня уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 871 кредитний договір на загальну суму 746,43 млн грн, при чому як на первинному (24,1%), так і вторинному (відповідно – 75,9%) ринках.

Загалом до уповноважених банків надійшло 1254 заявок на участь у програмі на загальну суму 1092,05 млрд грн, з яких 23,3% становить первинний ринок і 76,7% – вторинний.
 
У Програмі залучено 23 регіони, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:
 • м. Київ (33,6 %)
 • Київська обл. (30,9 %)
 • Харківська обл. (6,4 %)
 • Львівська обл. (6,0 %)
 • Рівненська обл. (3,9 %)
 • інші (19,2%).
Приріст у порівнянні з даними початку минулого тижня становить:
 
+4% – кількості кредитів та +5% – суми кредитів;
 
+3% – кількості заявок та +4% – суми заявок.
 
Загалом у програмі беруть участь 17 уповноважених банків. Банки, що долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури іпотечного кредитування згідно з умовами Програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.
 
Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.
 
Нагадаємо, що запуск «Доступної іпотеки 7%» відбувся 1 березня на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.
 
З переліком уповноважених банків та умовами програми можна ознайомитись за посиланням.
]]>
<![CDATA[Д.Шмигаль: "До опалювального сезону країна готова"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dshmigal-do-opaljuvalnogo-sezonu-krajina-gotova-64505 Tue, 28 Sep 2021 10:30:00 +0300 message Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що країна готова до опалювального сезону, тарифи не зростатимуть. Технічна готовність регіонів вже становить понад 90%, про це він розповів в ході "години запитань до уряду" у Верховній Раді.
 
За його словами, запаси газу в сховищах вже перевищують 18,5 млрд куб. м, "планомірно йде підготовка до їх збільшення".
 
"Як і в минулому році, ми спокійно пройдемо цей період, країна буде з теплом", - зазначив прем'єр.
 
Шмигаль також запевнив, що весь закачаний "Нафтогазом" в сховища природний газ буде використаний для потреб українських споживачів. При цьому у компанії на сьогодні є ліквідність для продовження планової діяльності.
 
За його словами, незважаючи на стрімке зростання цін на газ в Європі, НАК "Нафтогаз України" реалізує природний газ для потреб населення за прийнятними цінами.
 
"Ціна на газ в Європі сягає 25 грн за 1 куб. М. Ми як уряд разом з парламентом, з вами, народні депутати, з ініціативи президента України забезпечили ціну 7,96 грн від" Нафтогазу "для населення, 7,42 грн - теплокомуненерго для потреб населення ", - сказав Шмигаль.
 
Як зазначив прем'єр, тарифи на тепло і гарячу воду не повинні рости, уряд буде допомагати в цьому місцевій владі.
 
"Ціна на газ для підприємств теплокомуненерго рости не буде, і залишиться на такому ж рівні (близько 7,4 грн / куб. М), що дозволить не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду, а тарифи на електроенергію з 1 жовтня будуть знижені для більшості громадян, для інших залишаться незмінними ", - сказав Шмигаль.
 
Прем'єр також уточнив, що протягом 1,5 місяця буде вирішене питання з субвенціями на покриття боргів по різниці в тарифах на тепло минулих опалювальних сезонів.
 
Нагадаємо, тепловики, які до сих пір не уклали договори на поставку газу, звернулися до Президента з вимогою негайно вжити заходів для вирішення глибокої за 10 років кризи в сфері ТКЕ. В іншому випадку підприємства ТКЕ не зможуть забезпечити стабільне проходження опалювального сезону та ініціювати всеукраїнську акцію протесту.

Відповідне відкрите звернення до керівників органів влади було прийнято на всеукраїнській нараді підприємств ТКЕ, про це повідомляла ІА "Україна Комунальна". 

]]>
<![CDATA[Відсьогодні запрацюють ще 20 комплексів автофіксації порушень ПДР]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vdsogodn-shhe-20-kompleksv-avtofksacji-porushen-pdr-64504 Tue, 28 Sep 2021 09:40:00 +0300 message Відсьогодні ще 20 комплексів автофіксації порушень ПДР запрацюють на автомобільних дорогах Львівської, Запорізької, Закарпатської та Одеської областей, про це розповіла пресслужба Патрульної поліції України.
 
Так розташування приладів планується:
 
Львівська область (13 приладів контролю):
 
 • на 10 км+100 автодороги М-010 напрямок спрямування приладу м. Івано-Франкове (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 447 км+803 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Броди (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 137 км+971 автодороги М-09 напрямок спрямування приладу м. Львів (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 4 км+898 автодороги Н-17 напрямок спрямування приладу м. Луцьк (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 12 км+514 автодороги М-10-01 напрямок спрямування приладу м. Скнилів (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 552 км+486 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Зубра (обмеження швидкості 90 км/год)
 • на 528 км+459 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Львів (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 523 км+260 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Чоп (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 439 км+352 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу вул. Перемоги, м. Львів (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 541км+451 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу с. Соснівка (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 541 км+296 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Кам’янопіль (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 510 км+120 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Запитів (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 3 км+064 автодороги Н-17 напрямок спрямування приладу м. Луцьк(обмеження швидкості 50 км/год)
 
Запорізька область (4 прилади контролю):
 • на 2 км+090 автодороги Н-15 напрямок спрямування приладу м. Запоріжжя (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 526 км+590 автодороги Н-08 напрямок спрямування приладу м. Запоріжжя (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 310 км+530 автодороги М-18 напрямок спрямування приладу м. Запоріжжя (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 310 км+722 автодороги М-18 напрямок спрямування приладу м. Мелітополь (обмеження швидкості 90 км/год)
 
Закарпатська область (2 прилади контролю):
 • на 772 км+750 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Ужгород (обмеження швидкості 50 км/год)
 • на 780 км+785 автодороги М-06 напрямок спрямування приладу м. Мукачево (обмеження швидкості 50 км/год)
 
Одеська область (1 прилад контролю):
 • на 3 км+015 автодороги Т-16-28 напрямок спрямування приладу м. Київ (обмеження швидкості 90 км/год)
 

Відзавтра кількість камер автофіксації на трасах та у населених збільшиться до цифри 158. 

]]>
<![CDATA[На цьому тижні частина столиці залишиться без холодної води (адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-comu-tizhn-chastina-stolic-zalishitsja-bez-kholodnoji-vodi-adresi-64503 Tue, 28 Sep 2021 09:08:00 +0300 message  На цьому тижні Київводоканал проведе планові відключення холодного водопостачання у столиці, про це повідомила пресслужба компанії. 

Щоб не залишитись без холодної води, заздалегідь пошукайте свою адресу у переліку. 

 28 вересня з 10:00 до 20:00 у зв'язку з плановими ремонтними роботами буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
- вул. Академіка Булаховського, 5г.
 
29 вересня з 9:30 до 23:00 у зв'язку з плановими ремонтними роботами буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
- вул. Малевича, 84, 86д, 86і.
]]>