Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 27 Sep 2020 23:32:19 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Столичний міст Патона готують до реконструкції]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stolichnij-mst-patona-gotujut-do-rekonstrukcji-61050 Fri, 25 Sep 2020 18:25:00 +0300 message В Києві нарешті запланували реконструкцію надважливого моста Патона, який знаходиться у жахливому стані - державні органи нарешті погодили найважливіші питання. Востаннє міст реконструювали у 1953 році. 

Про це під час брифінгу заявив мер Києва Віталій Кличко. 

Він зазначив, що рух на переправі не перекриватимуть, а сама реконструкція обійдеться бюджету у сім мільярдів гривень.

Стало відомо про те, що в Києві знайшли спосіб, як можна позбутися від радянської символіки. Під ударом опинилася Батьківщина-Мати і міст Патона. 

Повідомляється, що в українській столиці в питанні про декомунізацію згадали Батьківщину-Матір, міст Патона, а також пам'ятник Щорсу. Там будуть поступово позбавлятися від радянської символіки.

Інститут демократичних ініціатив провів опитування, з метою з'ясувати, як українці ставляться до декомунізації, перейменування міст і вулиць. Судячи зі звіту, який опублікувала організація, багато українців не підтримують цей крок. Зокрема, 44% українців проти перейменування. Що стосується інших заходів, передбачених декомунізацією (заборона комуністичної символіки, демонтаж пам'ятників), жителі нашої країни в більшості ставляться до цього байдуже.

 

]]>
<![CDATA[Антикорупційний суд виправдав «Роттердам +»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/antikorupcjnij-sud-vipravdav-rotterdam--61049 Fri, 25 Sep 2020 17:35:00 +0300 message Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав обґрунтованим рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити кримінальну справу щодо використання цінової формули "Роттердам +" в 2015-2019 роках через відсутність складу злочину. Відповідне рішення ВАКС оголосив на засіданні 24 вересня по позовом екс-депутата Верховної Ради Віктора Чумака.

"Правомочним виглядає висновок про те, що зібраних доказів вчинення злочину недостатньо. Суд прийшов до висновку: відхилити заяву скаржника і залишити в силі рішення прокурора про закриття справи", - оголосила слідча суддя Катерина Широка.

Він також отме, що прокурор САП прийняв рішення про закриття справи в повній відповідності з чинним законодавством після належного аналізу всіх матеріалів, зібраних слідством за 3,5 року.

Рішення суду може бути оскаржене в Апеляційній палаті ВАКС протягом п'яти днів.

Нагадаємо, що формула "Роттердам +" діяла в 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила чинності 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля і електроенергії для промислових споживачів зросла.

 

]]>
<![CDATA[Об'єднані громади отримають 2 млн га землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/objednan-gromadi-otrimajut-2-mln-ga-zeml-61048 Fri, 25 Sep 2020 16:41:00 +0300 message Вже після проведення місцевих виборів Госгеокадастр буде готовий до передачі землі громадам. Йдеться про більш ніж 2 млн гектарів землі, які будуть перебувати у власності територіальних громад.

Землі ці відносяться до сільськогосподарським призначенням і мають госформу власності. Знаходяться вони за межами населених пунктів.

За даними на Зараз ринок землі буде закритий для іноземців, проте йдуть розмови про те, щоб в 2021 році був проведений референдум на Тіму, чи варто допускати їх на ринок українських земель.

Також відомо, що юридичні особи зможуть купувати землю лише починаючи з 2024 року, до цього моменту викуп ділянок буде доступний тільки фізособам.

Раніше повідомлялося про те, що ринок землі буде відкритий з обмеженнями.

Також ми писали про те, що на земельний ринок вийдуть страхові компанії і різні фонди. Як кажуть експерти, допуск недержавних пенсійних фондів і компаній зі страхування життя може стати ефективною реформою в рамках зміни моделі існування ринку землі на території України.

 

]]>
<![CDATA[Програму кредитів 5-7-9 продовжать на рік]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/programu-kreditv-5-7-9-prodovzhat-na-rk-61047 Fri, 25 Sep 2020 14:40:00 +0300 message Уряд вважає, що програма доступних кредитів себе виправдала і потрібно її зберегти на існуючих умовах.

Програма доступних кредитів «5-7-9» буде продовжена і в 2021 році. Гроші на програму закладені проекті Держбюджету. Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час зустрічі з Американською торговою палатою, - повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

"Програма довго набирала обертів. І зараз вона себе виправдовує. На зустрічах з бізнесом нас просять продовжити програму, і для цього є об'єктивні причини. Багато тільки у вересні отримав кредити, і мати їх на 2-3 місяці - безглуздо. Відповідно, ми вже заклали гроші в проект Держбюджету за цим напрямком на 2021. Бізнес зможе взяти кредити, як для інвестицій і розвитку, так і для рефінансування ", - повідомив Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» бізнесмени отримали 8,485 мільярда гривень.

 

]]>
<![CDATA[В Києві з’явиться новий ланшафтний парк]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-kijev-zjavitsja-novij-lanshaftnij-park-61046 Fri, 25 Sep 2020 13:40:00 +0300 message Київська міська рада підтримала проєкт зі створення ландшафтного заказника місцевого значення "Гора Щекавиця".

Відповідне рішення підтримали 74 депутатів Київради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з рішенням, на території ландшафтного заказника «Гора Щекавиця» забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів і об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Заказник створюється без вилучення земельних ділянок у їхніх власників або користувачів.

Рішення ухвалено для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів та для сприяння ефективному туризму і відпочинку киян.

Охоронну зону території встановлено між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом (історична місцевість – гора Щекавиця).

 

]]>
<![CDATA[У другому кварталі рівень безробіття в Україні зріс до майже 10%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-drugomu-kvartal-rven-bezrobttja-v-ukrajin-zrs-do-majzhe-10-61045 Fri, 25 Sep 2020 12:25:00 +0300 message Рівень безробіття серед громадян віком 15 років і старше у другому кварталі 2020 року в Україні сягнув 9,8%, що на 1,3 в.п. більше, ніж кварталом раніше - загалом 1,7 млн осіб. 
 
Такі данні повідомила пресслужба  Державної статистики України.
 
"Рівень безробіття серед робочої сили віком 15 років і старше становив 9,8%, а серед осіб у віці 15–70 років – 9,9%", - сказано у повідомленні.
 
У ІІ кварталі 2020 року кількість безробітного населення віком 15 років і старше та у віці 15–70 років становила по 1,7 млн осіб, що на 200 тис. більше, ніж у I кварталі.
 
При цьому, в ІІ кварталі 2020 року кількість зайнятого населення у віці 15 років і старше становила 15,7 млн осіб, а у віці 15–70 років – 15,6 млн осіб. Рівень зайнятості населення віком 15 років і старше становив 49,0%, а серед населення віком 15–70 років – 55,2%.
 

Спостереження охоплює усі регіони України, крім першої та другої зони радіаційного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, тимчасово окупованої території АРК і Севастополя, а також частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. 

]]>
<![CDATA[Лише 40% столичних ЖБК, ОСББ та відомчих будинків готові до опалювального сезону]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/lishe-40-stolichnih-zhbk-osbb-ta-vdomchih-budinkv-gotov-do-opaljuvalnogo-sezonu-61044 Fri, 25 Sep 2020 11:42:00 +0300 message До включення опалення готові 93% будинків, які обслуговують комунальні підприємства, та лише 40% ЖБК, ОСББ, відомчих та інших категорій будинків. 
 
Про це повідомили у КП «Київтеплоенерго».
 
За результатами моніторингу, з 8111 житлових будинків, що знаходяться в обслуговуванні комунальних підприємств, акти готовності отримали 7570 (93%). У Святошинському, Деснянському, Оболонському та Голосіївському районах до опалювального сезону готові усі будинки.
 
Серед обстежених 2922 із 3007 житлових будівель ЖБК, ОСББ, відомчих житлових будинків, відомчих гуртожитків та інвестиційних будинків зафіксовано низький стан готовності до пуску тепла. У цій категорії балансоутримувачі підготували 35-40% споруд.
 
Згідно з Правилами користування тепловою енергією, визначеними ПКМУ № 1198, під час підготовки до опалювального сезону балансоутримувачі будинку зобов’язані перевірити та у разі необхідності відремонтувати несправну арматуру, вузли, забезпечити промивку будинкових тепломереж, утеплення місць загального користування тощо. Усього — близько 30 видів регламентних робіт. Відповідність будинку критеріям готовності до подачі тепла підтверджується Актом готовності до опалювального сезону (форма Е-8). 
]]>
<![CDATA[Крапку у справі "Роттердам+" має ставити суд за результатами змагального процесу - НАБУ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/krapku-u-sprav-rotterdam-maje-staviti-sud-za-rezultatami-zmagalnogo-procesu---nabu-61043 Fri, 25 Sep 2020 11:05:00 +0300 message Національне антикорупційне бюро України наполягає на відновленні розслідування справи "Роттердам+". Також подано скаргу на дії прокурора САП Віталія Пономаренка до в.о. керівника САП та Генерального прокурора. 
 
Про це повідомила пресслужба НАБУ.
 
"Рішення ВАКС, яким відмовлено у задоволенні скарги на закриття справи "Роттердам+", не є остаточним та може бути оскаржено в Апеляційній палаті ВАКС. Крім того, НАБУ подало скаргу на дії прокурора до в.о. керівника САП та Генерального прокурора, і сподівається на ухвалення ними швидкого рішення", - йдеться у повідомленні.
 
У НАБУ переконані, що крапку у справі "Роттердам+" має ставити суд за результатами змагального процесу. Будь-які рішення у цій справі за межами судового процесу не відповідають законним інтересам громадянського суспільства і держави.
 
Нагадаємо, 28 серпня 2020 року, попри те, що розслідування "Роттердам+" знаходилося на завершальній стадії, прокурор САП вирішив закрити справу. При тому, що за весь час розслідування він жодного разу не витребовував матеріали провадження для вивчення та не цікавився у слідства, чи дійсно вичерпані можливості доказування.
 

"НАБУ наполягає на відновленні розслідування, що дозволить передати справу до суду для її оцінки неупередженими суддями і громадянським суспільством", - зазначається у повідомленні. 

]]>
<![CDATA[Зміни у законодавстві: введено кримінальну відповідальність за крадіжку авто]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmni-u-zakonodavstv-vvedeno-krimnalnu-vdpovdalnst-za-kradzhku-avto-61042 Fri, 25 Sep 2020 10:22:00 +0300 message 22 вересня 2020 року Президент підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.
 
Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 
Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Такі самі дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.
 

Відтепер «професійні» викрадачі, які ретельно готуються до скоєння злочину, мають спеціальні технічні засоби для викрадення, будуть відповідати адекватно вчиненому злочину, в тому числі і запобіжний захід у вигляді застави буде обчислюватися, виходячи з вартості викраденого автомобіля. 

]]>
<![CDATA[З початку місяця ВДЕ виробила 9,6% від всієї електроенергії у країні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-msjacja-vde-virobila-96--vd-vsje-jelektrojenerg-u-kran-61041 Fri, 25 Sep 2020 09:40:00 +0300 message У Міненерго оприлюднили дані виробництва електроенергії у країні та запаси на зиму, про це повідомила пресслужба міністерства.
 
З початку місяця АЕС виробили 50% всієї електроенергії у країні. ТЕЦ та ТЕС виробили 33,8% електроенергії, ВДЕ ("зелена") — 9,6%, ГЕС та ГАЕС — 5,8%.
 
Загалом, з початку місяця в Україні вироблено електроенергії 8,57 млрд кВт-год. Це на 6,9% більше від плану та на 1% більше, ніж минулого року, розповіли у міністерстві.
 
На атомних станціях у роботі 10 із 15 атомних енергоблоків, 5 блоків перебувають у плановому ремонті, інформують у міністерстві.
 
Також у Міненерго повідомили, з якими запасами палива Україна входить у зиму:
 
▪️ вугілля на складах — 2,89 млн тонн, що на 1,67 млн тонн більше проти відповідного періоду минулого року (237,6%);
 
▪️ мазуту — 48,2 тис. тонн, що на 16,5 тис. тонн більше, ніж мали минулого року (151,9%);
 
▪️ газу у підземних сховищах — 27,269 млрд куб. метрів, що становить 136,8% проти відповідного періоду минулого року.
 

У Міненерго також нагадали, що підготовка до осінньо-зимового сезону розпочалася наприкінці липня. 

]]>
<![CDATA[Покрокова інструкція отримання компенсації за зруйноване житло через збройну агресію Росії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pokrokova-nstrukcja-otrimannja-kompensacji-za-zrujnovane-zhitlo-cherez-zbrojnu-agresju-rosji-61040 Fri, 25 Sep 2020 09:09:00 +0300 message Кабінет Міністрів України 2 вересня 2020 р. затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.  
 
Порядком передбачено, що грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на контрольованій Урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року. Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.
 
У Державному бюджеті України на 2020 рік на ці цілі передбачено 20 мільйонів гривень. Як отримати компенсацію за зруйноване житло на сході України внаслідок збройної агресії Росії? 
 

В інфографіці покрокова інструкція: 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 25 вересня, погода в Україні буде сонячною та теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-25-veresnja-pogoda-v-ukrajin-bude-sonjachnoju-ta-teploju-61039 Fri, 25 Sep 2020 07:32:00 +0300 message Сьогодні, 25 вересня, погода в Україні буде сонячною та теплою, а бабине літо і не думає відступати. Невеликі опади синоптики прогнозують лише у двох областях України – Івано-Франківській та Закарпатській, прогнозує Укргідрометцентр.
 
На Західній Україні сонце інколи ховатиметься за хмарами, а температура становитиме +23...+25 градуси. Схід нашої країни тим часом насолоджуватиметься теплом, опадів не прогнозують. Температура повітря триматиметься на рівні +25...+27 градусів.
 
На Півночі України сонця не буде видно за хмарами, однак негода омине регіон. Повітря там прогріється до +24...+26 градусів. На Півдні стовпчики термометрів покажуть +25...+27 градусів.
 
У Києві буде сухо та малохмарно, +24...+26 градусів.
 
Температура повітря в містах України у п'ятницю, 25 вересня:
 
Ужгород – +24…+26
 
Львів – +23…+25
 
Івано-Франківськ – +24…+26
 
Тернопіль – +24…+26
 
Чернівці – +24…+26
 
Хмельницький – +24…+26
 
Луцьк – +23…+25
 
Рівне – +24…+26
 
Житомир – +25…+27
 
Вінниця – +25…+27
 
Одеса – +23…+25
 
Миколаїв – +25…+27
 
Херсон – +25…+27
 
Сімферополь – +24…+26
 
Кропивницький – +25…+27
 
Черкаси – +25…+27
 
Чернігів – +25…+27
 
Суми – +24…+26
 
Полтава – +25…+27
 
Дніпро – +25…+27
 
Запоріжжя – +25…+27
 
Донецьк – +25…+27
 
Луганськ – +25…+27
 

Харків – +25…+27 

]]>