Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 23 Jan 2021 04:02:34 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[В Україні з’явились 30 тисяч сімейних СЕС]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-zjavilis-30-tisjach-smejnih-ses-62158 Fri, 22 Jan 2021 18:25:00 +0300 message Станом на кінець 2020 року в Україні налічується більше 29900 сімей, які встановили сонячні панелі та вже заощаджують витрати на комунальні послуги. Загальна потужність таких панелей сягає 780 МВт. Обсяг вкладених інвестицій в домашні сонячні електростанції (СЕС) становить 600 млн євро.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Для порівняння, на кінець 2019 року нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. Два року тому, на кінець 2018 року, таких родин було у 4 рази менше – лише 7450 сімей.

«Ми спостерігаємо, як починає змінюватися ставлення людей до енергоспоживання на користь «чистої» енергії. Адже встановлюючи сонячні електростанції у своїх домогосподарствах, родини вкладають кошти у власну енергонезалежність. Завдяки СЕС вони самостійно генерують потрібну їм електроенергію та заощаджують витрати на оплату комунальних платежів», – прокоментував Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності.

Топ-3 області за кількістю встановлених домогосподарствами СЕС:

Дніпропетровська область – 4184;

Тернопільська – 2512;

Київська – 2350.

]]>
<![CDATA[У Києві з'явиться нова електричка]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-zjavitsja-nova-jelektrichka-62157 Fri, 22 Jan 2021 17:30:00 +0300 message Електропоїзд курсуватиме за маршрутом в пікові періоди перевезень, крім суботи та неділі і здійснювати 8 рейсів - по чотири вранці і ввечері. Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію "Укрзалізниці".

"Перший поїзд відправлятиметься зі станції Тарасівка в 5:48 і прибуватиме на станцію Київ-Пасажирський о 6:09. Наступні рейси будуть відправлятися зі станції Тарасівка в 7:11, 8:31, 10:01, 16:47 18:14, 19:26. З приміського вокзалу станції Київ-Пасажирський в перший рейс поїзд відправиться о 6:22, потім - о 7:44, 9:04 і о 16:06, 17:24, 18:45, 19 : 57 ", - йдеться в повідомленні.

Потяги будуть зупинятися на станціях Караваєві Дачі, Київ-Волинський, Вишневе.

Відзначається, що вказаний електропоїзд має підвищену комфортність і швидкість. Одночасно електричка вміщує близько 1 тис. Пасажирів.

Відстань з Боярки до Києва займе 21 хв., А з Вишневого - 15 хв.

Запуск нового поїзда став можливим завдяки домовленості регіональної філії УЗ "Південно-Західна залізниця" з Київською обласною адміністрацією. Зокрема, територіальні громади міст Боярка та Вишневе беруть на себе зобов'язання компенсувати перевізнику 100% витрат за перевезення громадян пільгових категорій.

Відповідний протокол про наміри підписали директор виконавчий регіональної філії УЗ "Південно-Західна залізниця" Артем Миронович, голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Микола Ляшенко, мер Вишневого Ілля Діков та мер Боярки Олександр Зарубін.

 

]]>
<![CDATA[Шмигаль пообіцяв істотне зростання власного видобутку газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shmigal-poobcjav-stotne-zrostannja-vlasnogo-vidobutku-gazu-62156 Fri, 22 Jan 2021 16:40:00 +0300 message  

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль висловив упевненість, що в найближчі три-п'ять років Україна колосально збільшить видобуток власного газу.

Про це він заявив під час публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії України до 2030 року, коментуючи нещодавнє підписання восьми угод про розподіл продукції по восьми нафтогазовим ділянкам.

"Я впевнений, що протягом двох років ми побачимо перші результати від розвідки корисних копалин. Це понад 10 мільярдів гривень вкладень, згідно з цими восьми угодами, і вже протягом трьох-п'яти років Україна, однозначно переконаний, колосально збільшить видобуток власного газу", - зазначив Шмигаль.

За його словами, це дасть Україні, крім економічної і енергетичної незалежності, ще й хороший ресурс для подальшого розвитку і вкладень.

 

 

]]>
<![CDATA[Киянам не підвищуватимуть тарифи на опалення та гарячу воду до кінця сезону]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijanam-ne-pdvishhuvatimut-tarifi-na-opalennja-ta-garjachu-vodu-do-kncja-sezonu-62155 Fri, 22 Jan 2021 15:43:00 +0300 message  

Віталій Кличко, мер Києва, обговорив з представниками уряду та парламенту, ситуацію з тарифами у столиці. До завершення опалювального сезону в Україні не підвищуватимуть вартість опалення та гарячої води.

Вдалося досягти розуміння з центральною владою. Про це чиновник повідомив 21 січня.

На нараді були присутні окрім Кличка мер Вінниці Сергій Моргунов, мер Кропивницького Андрій Райкович, мер Маріуполя Вадим Бойченко, мер Кривого Рогу Костянтин Павлов та перший заступник міського голови Харкова Олександр Новак. Перемовини тривали під головуванням керівника уряду Дениса Шмигаля. 

Кличко зазначив, що вдалося досягти згоди щодо тарифів. Усі учасники дискусії погодилися, що варто запровадити першочергових кроків щодо врегулювання питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання.

Зростання тарифів в Україні спровокувало хвилю обурення серед жителів різних міст та селищ. Люди були незадоволені рішенням влади та почали організовувати мітинги.    

 

 

]]>
<![CDATA[Експерт: Збитки «Укрзалізниці» від пасажирських перевезень має відшкодовувати держава]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-zbitki-ukrzalznic-vd-pasazhirskih-perevezen-maje-vdshkodovuvati-derzhava-62154 Fri, 22 Jan 2021 14:35:00 +0300 message  

Україна - єдина країна в Європі, де залізнична компанія за свій рахунок покриває збитки від пасажирських перевезень, їх повинно відшкодовувати держава. Про це заявив Генеральний секретар організації пасажирського транспорту в Європі ALLRail Нік Брукс.

«Я не знаю прикладів у Європі, де вантажні оператори перехресно субсидують пасажирські перевезення, крім України. Це унікально. Звичайно, в Європі є великі залізничні компанії, у яких, звичайно, є вантажні департаменти. Але я ніколи не чув про ситуацію, коли пасажирські перевезення настільки невигідні, а вантажі настільки прибуткові, що перехресне фінансування має місце », - розповів Брукс.

На його думку, вантажними і пасажирськими перевезеннями повинні займатися окремі компанії, при цьому він вважає, що є потенціал для того, щоб домогтися більш високої ефективності пасажирських перевезень в Україні.

«Що стосується пасажирського сектора, то в Україні потрібно провести реформу, яка зробить його більш ефективним і знизить втрати. Щоб стимулювати більше людей сісти на поїзд, щоб отримувати дохід. Я вважаю, що УЗ може зробити свій продукт більш привабливим. Це могло б принести більше прибутку і зменшити збитки », - сказав Брукс.

Якщо ж після проведення реформи «Укрзалізниці» пасажирські перевезення все ще будуть збитковими, за словами Брукса, їх повинно відшкодовувати держава.

«Якщо збитки залишилися, то їх треба відшкодовувати НЕ вантажним підрозділом, а просто з грошей держави, виділеного з податків. Оскільки перехресне фінансування не працює », - підкреслив Брукс.

Раніше глава «Укрзалізниці» Володимир Жмак заявив, що в 2021 році УЗ буде розділена на 4 компанії (вантажоперевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура та виробництво), а непрофільні активи (медзакладу, санаторії, спортивні споруди) будуть виставлені на продаж або передані в концесію. А також повідомив, що УЗ планує інвестувати в оновлення рухомого складу компанії і залізничну інфраструктуру 25 млрд гривень.

У той же час екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що «Укрзалізниця» повинна отримати значну фінансову підтримку від держави, щоб забезпечити оновлення рухомого складу та інфраструктури для підвищення ефективності та сервісу перевезень.

 

 

]]>
<![CDATA[У столиці 22-24 січня відбудуться сезонні ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-22-24-schnja-vdbudutsja-sezonn-jarmarki-62153 Fri, 22 Jan 2021 13:10:00 +0300 message У столиці 22-24 січня відбудуться сезонні ярмарки для більш повного задоволення потреб споживачів у сільськогосподарській продукції.
 
Про це повідомляє Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
 
Так, ярмарки пройдуть:
 
 
22 січня (п’ятниця):
 
у Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
у Дарницькому районі – вул. Анни Ахматової, 31;
у Деснянському районі – вул. Академіка Курчатова (у межах вулиць Мілютенка та Братиславської);
у Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
у Печерському районі – пров. Виноградний, 4-6, перетин вулиць Леоніда Первомайського та Мечникова;
у Святошинському районі – вул. Підлісна, 8;
у Солом’янському районі – вул. Освіти (у межах вул. Вузівської та Максима Кривоноса), пров. Ковальський (у межах вулиць Металістів та Смоленської);
у Шевченківському районі – вул. Ризька, 1, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20, вул. Бульварно-Кудрявська, 2-4, міжвуличний проїзд біля скверу в межах вулиць Олеся Гончара, 65-А та вул. Богдана Хмельницького, 94.
 
23 січня (субота):
 
в Оболонському районі – вул. Йорданська, 1-9.
 
24 січня (неділя):
 

у Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської). 

]]>
<![CDATA[НКРЕКП провадить несправедливу тарифну політику - дослідження]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-provadit-nespravedlivu-tarifnu-poltiku---dosldzhennja-62152 Fri, 22 Jan 2021 12:32:00 +0300 message "Центр Разумкова" оприлюднив результати соціологічного дослідження «Оцінка діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг». У ході опитування, яке здійснювалося в рамках проєкту «Тарифна політика у сфері енергетики», соціологи опитали три цільові групи — населення, ліцензіатів та експертів, про це повідомила пресслужба Центру.
 
Результати опитування показали, що усі три цільові групи — і суспільство, і суб’єкти господарювання й експерти, виявилися солідарні в своїй позиції, зазначивши, що НКРЕКП провадить несправедливу тарифну політику та недостатньо захищає інтереси споживачів.
 
Суб’єкти господарювання та експерти виявилися дуже близькі у своїх оцінках професійності рішень НКРЕКП, а також необхідності повного перезавантаження складу членів Нацкомісії.
 
Згідно із дослідженням, поточну тарифну політику вважають несправедливою 77,8% громадян України. На думку 48,1% респондентів причиною цього є корумпованість членів НКРЕКП, крім того, 21,5% вважають що на Комісію здійснюється політичний вплив, а ще 15,7% опитаних думають, що захищати права споживачів Регулятору заважає низький рівень професіоналізму.
 
Також, 76,6% населення переконане, що тарифний Регулятор недостатньо захищає права споживачів й головною причиною цього є корумпованість членів НКРЕ КП. Так вважають 52,5% респондентів.
 
Що стосується ліцензіатів, то поточну тарифну політику вважають несправедливою переважна більшість з них (70,0%). На думку ліцензіатів, причиною цього є корумпованість (40,3%) Членів НКРЕКП та політичний тиск (33,3%), що здійснюється на Регулятора. Також на думку суб’єктів господарювання, Нацкомісія недостатньо захищає інтереси і права споживачів (78%) і причиною цьому є також корумпованість членів НКРЕКП (40,4%) та політичний тиск (30,3%) на нього.
 
Професійність рішень членів НКРЕКП ліцензіати оцінювали за 6 критеріями (відображення реальних витрат; відсутність спотворень; відшкодування витрат; недискримінаційність; передбачуваність; простота і прозорість) і визначили їх в цілому незадовільним (у середньому 3,8 із 10 балів). Разом із цим, дана група опитуваних оцінюють корупційність НКРЕКП на рівні 6,3 балів із 10.
 
На думку значної частини суб’єктів господарювання, діючий склад НКРЕКП нездатний усунути недоліки у роботі енергетичних ринків (47,1%) й тому є необхідність реформування НКРЕКП (68,3%), зокрема шляхом повного перезавантаження складу членів Нацкомісії (49,3%).
 
Щодо експертів, більшість опитаних експертів (60,9%) вважають, що діючий склад НКРЕКП нездатний усунути системні недоліки у роботі.
 
Професійність рішень членів НКРЕКП експерти, як і ліцензіати, оцінювали за 6 критеріями і визначили їх в цілому незадовільними (у середньому 3,5 із 10 балів). Разом із цим, дана група опитуваних вважає, що на Регулятора здійснюється політичний тиск (50%) і корупційність НКРЕКП оцінюють на рівні 6,7 балів із 10.
 
Дослідження мало комплексний характер, проводилось у період із 9 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року і об’єднало три цільові аудиторії: суспільство; ліцензіатів Нацкомісії, а також експертів із енергетики, економіки та соціального захисту населення.
]]>
<![CDATA[НБУ високо оцінює шанси перегляду програми з МВФ - К.Шевченко]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nbu-visoko-ocnjuje-shansi-peregljadu-programi-z-mvf---kshevchenko-62151 Fri, 22 Jan 2021 11:45:00 +0300 message Національний банк України оцінює шанси перегляду програми з Міжнародним валютним Фондом як високі, наразі тривають переговори. 
 
Про це заявив на брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко.
 
"Наразі триває робота Місії МВФ в Україні. Ми оцінюємо шанси перегляду програми як високі. Переговори наразі тривають і прогрес безумовно є", - сказав Шевченко.
 
За його словами, наприкінці 2020 року для цього було зроблено декілька важливих кроків:
 
- НБУ спрямував законопроект про банківську діяльність до ВРУ;
 
- Було затверджено державний бюджет України;
 
- Внесено зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.
 

Нагадаємо, Місія Міжнародного валютного фонду, 21 грудня 2020 року, розпочила роботу в Україні. НБУ виконав всі структурні маяки МВФ для продовження співпраці та отримання наступного траншу. 

]]>
<![CDATA[Д.Гетьманцев:"Колектори сьогодні стали жахом тих людей, які взяли в борг гроші не тільки в банках, а й "швидкі гроші"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dgetmancevkolektori-sogodn-stali-zhahom-tih-ljudej-jak-vzjali-v-borg-grosh-ne-tlki-v-bankah-a-j-shvidk-grosh-62150 Fri, 22 Jan 2021 11:06:00 +0300 message Нардеп від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів про суть законопроекту про колекторах, який внесений до Верховної Ради.
 
Про це йшла мова в інтерв'ю Гетманцева в ефірі телеканалу "112 Україна".
 
"Я хочу звернути увагу на один законопроект, я думаю, він буде виправданим і цікавим, це законопроект про колекторах. Колектори сьогодні стали таким жахом тих людей, які взяли в борг гроші не тільки в банках, а й "швидкі гроші" в інших фінансових установах, мікрокредити так звані. Людей фактично змушують віддавати борги, з якими вони, можливо, і не погоджуються, ставлять на межу виживання, фактично застосовують насильство до них, і це проблема нашого суспільства в цілому", - розповів Гетьманцев.
 
За його словами, нардепи вирішили врешті-решт розібратися з цим питанням, тому що він актуальний вже давно, і різні протиріччя не давали можливості до нього дійти. Законопроект уже перебуває в залі парламенту, для нього є також і підтримка серед депутатів.
 
"Я думаю, що ми надамо НБУ широкі повноваження щодо вжиття заходів для припинення таких дій з боку фінансових установ, які вимагають повернення грошей неправовим шляхом, а з іншого боку ми захистимо права наших співгромадян. Так, борги повинні платити всі, але у встановлений законом спосіб і таким чином, щоб не принижувалась людську гідність", - підкреслив Гетманцев.
 

Разом з тим, він зазначив, що колекторську службу не заборонять в Україні, але введуть її в рамки дозволеного. Зокрема, їй не дозволятимуть дзвонити людям вночі або поширювати інформацію про боржника. Тобто заборонені будуть ті заходи, які колектори фактично приймають, намагаючись принизити громадян. 

]]>
<![CDATA[Обсяг вкладених інвестицій в домашні СЕС - 600 млн євро]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obsjag-vkladenih-nvesticj-v-domashn-ses---600-mln-jevro-62149 Fri, 22 Jan 2021 10:25:00 +0300 message Вже близько 30 тис. родин в Україні перейшли на сонячні електростанції, й, відповідно, заощаджують витрати на комунальні послуги.
 
Про це повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
За даними Агентства, станом на кінець 2020 року в Україні налічується більше 29900 сімей, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягає 780 МВт.
 
До трійки регіонів-лідерів за кількістю встановлених домогосподарствами СЕС входять: 
  • Дніпропетровська область – 4184;
  • Тернопільська – 2512; Київська – 2350.
Обсяг вкладених інвестицій в домашні СЕС становить 600 млн євро.
 
Для порівняння, на кінець 2019 р. нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. Два року тому, на кінець 2018 р., таких родин було у 4 рази менше – лише 7450 сімей.
 
На сьогодні в Україні вже побудовані потужності, що виробляють обладнання, зокрема для сонячних електростанцій. Так, завод «KNESS»  у Вінниці має потужність випуску сонячних панелей на 400 МВт у рік.  
]]>
<![CDATA[На хабарі затримано заступника начальника одного з департаментів Киïвводоканалу - СБУ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-khabar-zatrimano-zastupnika-nachalnika-odnogo-z-departamentv-kivvodokanalu---sbu-62148 Fri, 22 Jan 2021 09:51:00 +0300 message Служба безпеки України затримала на хабарі заступника начальника одного з департаментів приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал», про це повідомила пресслужба Служба безпеки України.
 
Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав 38,2 тисячі доларiв США вiд представника комерцiйної структури. У таку суму він оцінив погодження дозволiв на розмiщення об'єктiв зовнiшньоï реклами на ділянках, які обслуговує Киïвводоканал.
 
Співробітники СБУ задокументували отримання фігурантом авансу у розмірі 9,1 тисяча доларiв США.
 
Правоохоронці затримали посадовця, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у службовому кабiнетi пiд час отримання черговоï частини хабара у розмiрi 14,7 тисяч доларiв США.
 
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення фігуранту про підозру та обрання міри запобіжного заходу.
 
У СБУ повідомили, що зараз триває досудове слідство. 
 
]]>
<![CDATA[САП черговий раз закрила кримінальне провадження щодо «Роттердам+»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sap-chergovij-raz-zakrila-krimnalne-provadzhennja-shhodo-rotterdam-62147 Fri, 22 Jan 2021 09:10:00 +0300 message Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вдруге закрила кримінальне провадження щодо «Роттердам+». Йдеться про справу про багатомільярдні збитки від впровадження формули розрахунку ціни на електроенергію, про це повідомила пресслужба  Національного антикорипційного бюро.
 
НАБУ категорично проти і оскаржуватиме це рішення. Таку інформацію повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро.
 
Справу закрили нібито через відсутність складу кримінального злочину.
 
Раніше на парламентському комітеті прокурор Пономаренко повідомив, що він не може передати до суду справу «Роттердам+», оскільки не встановлені розміри збитків та постраждалі.
 

Нагадаємо, у березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову під час впровадження формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 мільярдів гривень через необґрунтоване застосування цієї формули. Згодом рівень збитків сягнув майже 19 мільярдів. 

]]>