Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 19 Nov 2019 20:44:00 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Герус: Імпорт електроенергії з РФ позволяеть економити 2 млрд грн в місяць]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gerus-mport-jelektrojenergji-z-rf-pozvoljajet-jekonomiti-2-mlrd-grn-v-msjac-58058 Tue, 19 Nov 2019 18:25:00 +0300 message Герус заявив, що Україна заощадить на імпорті е / е з РФ 2 млрд грн щомісяця

За його словами, ціна електроенергії в листопаді - на 20% нижче, ніж в липні-серпні

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що завдяки імпорту електроенергії з РФ Україна економитиме по 2 млрд грн щомісяця.

«Ціна електроенергії в листопаді на 20% нижче, ніж в липні-серпні. Ринок демонополізує, олігархічна рента, яку платить вся країна, зменшується. Імпорт електроенергії з РФ становить від 18 МВт (вночі) до 102 МВт (вдень), що при нашому споживанні 14000 МВт - 19000 МВт становить від 0,13% до 0,54% нашого споживання ... Сукупна економія складе більше 2 млрд грн в місяць », - написав Герус в Facebook.

Відзначимо, що чимало експертів в цій галузі впевнені, що нардеп лобіює інтереси Ігоря Коломойського: першої закуповувати дешевий ресурс початку саме компанія олігарха. Загалом, думки експертів проти рішення Геруса зводяться в чотири пункти:

По-перше, покупка електроенергії у країни-агресора виглядає як мінімум абсурдною на тлі військового протистояння, яке триває вже більше п'яти років.

По-друге, закуповуючи електроенергію у Росії, Україна потрапляє в досить незручну міжнародну ситуацію: «від Європи вимагаємо санкцій проти Росії, а самі з нею успішно торгуємо».

По-третє, Україна має достатньо можливостей виробляти електроенергію самостійно.

По-четверте, як неодноразово заявляли члени енергетичного комітету, «правка Геруса» була прийнята з грубим порушенням регламенту.

 

]]>
<![CDATA[Київ не погодився на пропозицію РФ щодо газового договору]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijiv-ne-pogodivsja-na-propozicju-rf-shhodo-gazovogo-dogovoru-58057 Tue, 19 Nov 2019 17:40:00 +0300 message У знижку на газ в обмін на відмову від претензій немає сенсу, вважають в Києві. Знижка окупиться лише через 28 років, тоді як виграні в арбітражі гроші "Газпром" повинен вже сегодня.Предложеніе "Газпрому" українському "Нафтогазу" про продовження терміну дії існуючого контракту про транзит газу через Україну неприпустимо. Про це в понеділок, 18 листопада, на телеканалі ICTV заявив міністр енергетики України Олексій Оржель. "Та пропозиція, яка зараз отримано, воно є неприйнятним для України, з огляду на те, що потрібно відмовитися від арбітражів і підписати договір лише на один рік", - підкреслив він.

Пропозиція "Газпрому" передбачало в обмін на знижку на газ відмову обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів, в тому числі і відмова від 2,56 млрд доларів, які "Газпром" повинен виплатити "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що запропонована "Газпромом" знижка економічно недоцільна: вона окупиться за 28 років, тоді як "Газпром" вже винен "Нафтогазу" велику суму. "З економічної точки зору немає ніякого сенсу чекати 28 років для того, щоб отримати те, що ми отримаємо в наступному році", - заявив він.

 

]]>
<![CDATA[Експерт: Скасування граничних тарифів призведе до подорожчання ЖКП вже з січня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-skasuvannja-granichnih-tarifv-prizvede-do-podorozhchannja-zhkp-vzhe-z-schnja-58056 Tue, 19 Nov 2019 16:35:00 +0300 message Українцям варто очікувати підвищення плати за комунальні послуги приблизно з січня в зв'язку зі скасуванням Кабміну постанови попереднього уряду, яким був обмежений зростання цін на опалення і гарячу воду.

Про це заявив в коментарі сайту «Сегодня» директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Для того верхня межа і була скасована, щоб дати можливість тарифами підвищуватися, - зазначив експерт. - Зростання може бути істотним, оскільки накопичилася величезна кількість боргів. І «Нафтогаз», і теплокомуненерго, можливо, хочуть покривати ці борги за рахунок підвищення цінового навантаження на тих, хто платить за теплову енергію ».

Він також вважає, що джерело проблем з тарифами на комунальні послуги - в збереженні непрозорих розрахунків між учасниками ринку.

Експерт додав, що в країні так і не налагодилася система платежів, тому борги і ростуть.

«Залишилася вся ця складна система розрахунків між« Нафтогазом », облгазом, теплокомуненерго, в тому числі через добові баланси. Завдання за розрахунками за тепло не вирішено прозоро. Раз не вирішено, чи означає тарифи будуть підвищуватися, і борги будуть рости, і буде погіршуватися економічний стан підприємств галузі », - резюмував Омельченко.

Нагадаємо, скасована постанова встановлювала максимальні ціни на опалення і гарячу воду, зокрема, граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення встановлювався на рівні 1,4 тисячі гривень за 1 Гкал при наявності приладів обліку і 35,21 грн за 1 кв. м без спеціальних приладів обліку.

Також передбачався граничний тариф на послугу гарячого водопостачання на рівні 83,66 гривні за кубометр за умови підключення полотенцесушителей і 75,74 грн за кубометр при їх відсутності. Новий уряд назвало постанову неринковим.

 

]]>
<![CDATA[У Києві планують будівництво ще одного сміттєспалювального заводу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-planujut-budvnictvo-shhe-odnogo-smttespaljuvalnogo-zavodu-58055 Tue, 19 Nov 2019 15:45:00 +0300 message Наступного року київський сміттєспалювальний завод «Енергія» почнуть оснащувати сучасною системою хімічної очистки димових газів. Однак жителі міста вважають, що столиці потрібен новий завод, і влада з ними згодна

У перспективі завод «Енергія» треба буде закривати

Наступного року київський сміттєспалювальний завод «Енергія» почнуть оснащувати сучасною системою хімічної очистки димових газів. У проекті міського бюджету на ці цілі передбачено 220 млн грн, а ще 200 млн грн планує виділити держава. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Загальна вартість проекту, виконання якого займе орієнтовно два роки, понад 700 млн грн. Аналогічні проекти вже реалізовані в багатьох містах Європи і дозволять в 5 разів знизити рівень шкідливих викидів в київському сміттєспалювальному заводі.

Але жителі столиці вважають, що місту потрібен новий сучасний сміттєспалювальний завод. Ця пропозиція висловила громада Дарницького та Дніпровського районів під час громадських обговорень.

Як зазначив під час обговорення заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, тільки в минулому році міська влада повернула завод в своє управління після багаторічної оренди компанією «Київенерго» і почала процес модернізації.

«Завод« Енергія »був побудований більше 30 років тому, і з точки зору сучасних підходів потребує модернізації. Безперечно, в перспективі завод необхідно буде закривати, але йому потрібно забезпечити заміну у вигляді нового сучасного переробного комплексу, який би забезпечував виробництво теплової та електричної енергії за рахунок переробки сміття. Сьогодні у нас є короткострокові плани модернізації «Енергії», яка повинна працювати безпечно і ефективно до моменту закриття. А також, з огляду на пропозицію громадськості, ми готові почати проектування сучасного сміттєспалювального заводу по аналогії з працюючими в Європі і світі », - сказав Петро Пантелєєв.

 

]]>
<![CDATA[Станом на 19 листопада в Україні опалюються 99,1% об’єктів житлового фонду]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stanom-na-19-listopada-v-ukrajin-opaljujutsja-991-objektv-zhitlovogo-fondu-58054 Tue, 19 Nov 2019 15:20:00 +0300 message Станом на 19 листопада в Україні опалюються 99,1% об’єктів житлового та 99,7% об’єктів соціального фондів, повідомляє пресслужба Міністерства  розвитку громад та територій України.
 
На 100% підключені до опалення 12 областей - Вінницька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська.
 
На 100% житлових будинків опалюються у Запорізькій, Луганській, Полтавській та Чернівецькій областях, 99,9% - у Донецькій.
 

На 100% об’єктів соціальної сфери підключені до опалення у Волинській, Херсонській областях та м.Київ, 99,9% - у Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях. 

]]>
<![CDATA[ЄС припиняє фінансування нафтогазових і вугільних проєктів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jes-pripinjaje-fnansuvannja-naftogazovih--vuglnih-projektv-58053 Tue, 19 Nov 2019 14:40:00 +0300 message Міністри фінансів Євросоюзу випустили спільну заяву, згідно з яким ЄС повинен припинити фінансування нафтогазових і вугільних проєктів. Про це повідомляє Reuters.

Це вперше в історії ЄС, коли європейські міністри підтримали декларацію, що закликає повністю припинити фінансування викопних видів палива. Раніше вони закликали лише до припинення фінансування вугільних електростанцій.

Відзначається, що повна відмова може зупинити фінансування проєктів з викопного палива на кілька мільярдів євро Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), фінансовим підрозділом ЄС.

Незважаючи на те, що ЄС є головним джерелом фінансування всесвітніх проєктів, спрямованих на боротьбу з глобальним потеплінням, він також фінансує викопне паливо. Так, більшість держав-членів Євросоюзу підтримують газові проєкти, щоб зменшити свою залежність від ядерної енергії або вугілля.

Раніше правління ЄІБ прийняло стратегію, згідно з якою банк з кінця 2021 року не розглядати нові фінансові вкладення в проєкти в сфері викопних видів палива. Інвестбанк буде віддавати пріоритет тим проєктам, які підвищують енергоефективність та декарбонізацію енергії.

 

]]>
<![CDATA[Украина пройдет отопительный сезон даже без транзита газа]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukraina-projdet-otopitelnyj-sezon-dazhe-bez-tranzita-gaza-58052 Tue, 19 Nov 2019 13:35:00 +0300 message  

Украина обеспечена газом на этот отопительный сезон даже без транзита российского газа. Об этом сообщил министр энергетики и защиты окружающей среды Алексей Оржель в эфире "Свободы слова" на ICTV.

По его словам, на сегодня в Украине накоплены рекордные запасы и газа, и угля.

"Это означает, что Украина этой зимой даже без транзита не замерзнет. Даже без транзита мы обеспечиваем (прохождение отопительного сезона - ред.). Второй приоритет - это сотрудничество с нашими европейскими партнерами", - заявил Оржель

"Но учитывая объемы, которые есть и в европейских газохранилищах, и в наших, этот отопительный сезон мы сможем пройти без транспорта (газа - ред.) Но, конечно, приоритетом является обеспечение транспортировки", - добавил министр.

Как ранее сообщалось, в украинских газохранилищах закачано более 21,7 млрд кубов газа, что является рекордным показателем. Министр энергетики Алексей Оржель сообщил, что Украина готова к остановке транзита газа по украинской территории.

 

]]>
<![CDATA[За їзду по смузі громадського транспорту у Києві виписано штрафів на 4,5 млн грн]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-jizdu-po-smuz-gromadskogo-transportu-u--kijev-vipisano-shtrafv-na-45-mln-grn-58051 Tue, 19 Nov 2019 12:33:00 +0300 message За результатами патрулювання смуг руху громадського транспорту за місяць у Києві було винесено 8 600 постанов на майже 4,5 млн грн штрафів. Про це повідомила пресслужба КМДА.
 
"Ми вже можемо звітувати про перші результати заходів посилення контролю трафіку головних вузлів та вулиць Києва. Зокрема, довело свою ефективність патрулювання смуг громадського транспорту. Як бачимо, результати приголомшливі. Лише за місяць (із 15 жовтня до 14 листопада) винесено 8 600 постанов на майже 4,5 млн грн", – повідомив радник Київського міського голови Максим Бахматов.
 
Повідомляється, що у жовтні в столиці запрацювала координаційна група з планування та поліпшення міського трафіку. Керівники транспортної інфраструктури Києва та правоохоронні органи об’єднали зусилля для покращення трафіку міста. Патрулювання відбуваються в години пік, та увечері, з 7:30 до 9:00 та з 16:30 до 19:00.
 

Також Максим Бахматов нагадав, що з 7 листопада вантажному транспорту заборонили в’їзд до Києва у години пік. Почали впроваджувати зміни у житомирському напрямку, а згодом обмеження діятимуть і на інших в’їздах.  

]]>
<![CDATA[Батареї електромобілів починають перетворюватись в нову екологічну проблему]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/batareji-jelektromoblv-pochinajut-peretvorjuvatis-v-novu-jekologchnu-problemu-58050 Tue, 19 Nov 2019 11:40:00 +0300 message Згідно з новим дослідженням, електротранспорт не зможе розвиватися, поки не буде вирішена проблема переробки та утилізації акумуляторних батарей. Електромобілі наближають екологічну катастрофу, повідомляє Еenergy.media.
 
Електрифікація транспорту стала основним завданням для всіх автовиробників. Але в міру випуску все більшої кількості електромобілів, виникає нова проблема, вирішити яку практично неможливо і в порівнянні з якою викиди СО2 двигунів внутрішнього згоряння - не більше ніж прикра неприємність.
 
Батареї електромобілів починають перетворюватися в нову екологічну проблему і її масштаби не йдуть ні в яке порівняння з проблемою викиду СО2. Дослідники прийшли до висновку, що потрібно в терміновому порядку ставити утилізацію і переробку літій-іонних акумуляторів на потік. І тому є кілька причин.
 
По-перше, необхідно економніше використовувати природні ресурси, які не безмежні. Літієві батареї для електромобілів виготовляються з кобальту, мінералу, що видобувається переважно в Конго. Зростаючий попит на нього призвів до того, що на рудниках там сьогодні використовується дитяча праця, а сам процес видобутку не можна назвати екологічним і нешкідливим для навколишнього середовища.
 
По-друге, з кожним днем ​​все більше батарей потребують утилізації - відпрацювали своє акумулятори скоро буде нікуди дівати. Так в 2017 році в світі було продано більше 1 мільйона електромобілів. За оцінками авторів дослідження, це 250 000 тон акумуляторів, які через років 10 доведеться якось виводити з ладу. Наприклад, компанія Toyota пропонує оснащувати ними сонячні електростанції. Але електромобілів стає все більше, і для такої кількості зношених батарей застосування може не знайтися. В результаті вони будуть гнити на звалищах, отруюючи природу.
 
Тобто, необхідна не просто утилізація, а повна переробка акумуляторів, і тут ми зіткнемося з третьої, більш серйозною проблемою, шанс на вирішення якої ми вже втратили. Для переробки доведеться розбирати тисячі акумуляторів щодня. При таких масштабах обійтися без автоматизованих конвеєрів не вийде. Але кожен автовиробник встановлює на свої машини унікальні акумулятори, що відрізняються за будовою від інших, і їх в принципі не так просто розібрати на складові деталі. Головна проблема полягає в тому, що немає стандартизації, без якої розбирати сотні тисяч тонн батарей доведеться вручну, повільно і неефективно.
 

У підсумку, щоб уникнути акумуляторної катастрофи, необхідно в терміновому порядку розробити якийсь унікальний акумулятор, що складається їх однакових блоків, розбиранням якого зможуть займатися роботи, і налагодити процес переробки матеріалів для створення нових батарей. 

]]>
<![CDATA[Працівники Новояворівської ТЕЦ вийшли на роботу та почали технічні роботи до пуску]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pracvniki-novojavorvskoji-tec-vijshli-na-robotu-ta-pochali-tehnchn-roboti--do-pusku-58049 Tue, 19 Nov 2019 10:57:00 +0300 message Представники майбутнього управителя Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ ТОВ «Нафтогаз Тепло», яке входить до групи Нафтогаз, зустрілися у Новому Роздолі з працівниками місцевої ТЕЦ, у тому числі з тими, які звільнились через невиплату заробітної плати попереднім управителем.
 
Вже 136 людей прийняті на роботу в ТОВ «Нафтогаз Тепло» на Новороздільській ТЕЦ та 160 на Новояворівській ТЕЦ. Документи інших працівників щодо поновлення на роботі будуть оформлені найближчим часом.
 
Сьогодні мають укласти договір на управління ТЕЦ між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та ТОВ «Нафтогаз Тепло», і буде виплачено аванс працівникам ТЕЦ у двох містах.
 
Працівники Новояворівської ТЕЦ вже вийшли на роботу та почали технічні роботи для підготовки ТЕЦ та тепломереж міста до пуску. Цієї середи планується розпочати газопостачання Новояворівської ТЕЦ, після чого в оселі мешканців надійде тепло.
 
У Новому Роздолі проводяться підготовчі технічні роботи, зокрема, проводиться заповнення тепломереж та проведення випробувань, щоб опалювальний сезон у місці розпочався якнайшвидше. Ситуація ускладнена тим, що регламентні роботи на тепломережах та супутній інфраструктурі у Новому Роздолі вже давно не фінансувались і не проводились належним чином.
 
Після підготовки ТЕЦ та успішного запуску опалювального сезону працівники отримають преміальні виплати. 
 

Найближчим часом Нафтогаз Тепло має отримати від НКРЕКП ліцензії на виробництво електричної енергії та на виробництво, транспортування і постачання теплової енергії, а також дозвіл на концентрацію від Антимонопольного комітету. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: рекомендується влаштовувати інтернет у кожному готельному номері]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-rekomendujetsja-vlashtovuvati-nternet-u-kozhnomu-gotelnomu-nomer-58048 Tue, 19 Nov 2019 10:22:00 +0300 message Інтернет має також передбачатися в холах, кафе та інших загальних приміщеннях готелів. Раніше таких вимог у ДБН не було.
 
Про це повідомила пресслужба Міністерство розвитку громад та територій України.
 
«Цьогоріч ми кардинально оновили будівельні норми щодо готелів. Зокрема, нарешті унормували влаштування в них інтернету. Ця норма носить рекомендаційний характер, але я впевнений, що багато хто робитиме це в обов’язковому порядку. Адже це підвищення комфортних умов перебування в готелях. Сьогодні без інтернету важко уявити життя сучасної людини. І власники готелів це звичайно розуміють», — говориться у повідомлені.
 
Нові зміни у ДБН щодо готелів, які містять вищезазначене нововведення, вступили в дію з 1 жовтня і розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих готелів в Україні.

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.   

]]>
<![CDATA[Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило список забруднювачів повітря]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsterstvo-jenergetiki-ta-zahistu-dovkllja-opriljudnilo-spisok-zabrudnjuvachv-povtrja-58047 Tue, 19 Nov 2019 09:45:00 +0300 message Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило список Топ-20 забруднювачів повітря в Україні за 2018 рік. Усього до списку з двадцяти позицій потрапили 12 підприємств з бізнес-групи Рината Ахметова, повідомляє пресслужба міністерства.
 
У списку є ДТЕК Павлоградвугілля, також 8 теплоелектростанцій, що входять до холдингу ДТЕК: Бурштинська ТЕС, Добротвірська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Запорізька ТЕС, Придніпровська ТЕС, Криворізька ТЕС, Луганська ТЕС, Курахівська ТЕС. Крім того, в антирейтингу опинилися ще три підприємства з групи SCM Рината Ахметова - "Маріупольський металургійний комбінат", "Запорізький меткомбінат "Запоріжсталь" та "Азовсталь".
 
Серед інших енергетичних підприємств, що опинилися у списку забруднювачів — Вуглегірська ТЕС та Трипільська ТЕС ПАТ "Центренерго", Слов'янська ТЕС ПАТ "Донбасенерго", а також Південний гірничозбагачувальний комбінат.
 

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем кепітал менеджмент" (СКМ, Донецьк) Рината Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, вертикально інтегрованого ланцюжка з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії. 

]]>