Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 09 Apr 2020 04:34:22 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Девелопери очікують на здорожчання житла]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/developeri-ochkujut-na-zdorozhchannja-zhitla-59395 Wed, 08 Apr 2020 18:25:00 +0300 message Ціна на новобудови падати не буде. Це пояснює керівник девелоперської компанії Ростислав Мельник. Дешевшати нема куди: вартість квадратного метру житла від забудовників може лише підніматись.

"Вона точно не стане нижчою, – наголошує Мельник. – Галузь сильно залежить від валютного курсу та кон’юнктури на ринку праці: ми змушені рахуватись з кожним з цих чинників. Коливання долара – це вже стрес, це зростання цін на матеріали, комплектуючі, метал, енергоносії, логістику тощо – на все те, що є складовими собівартості квадратного метра".

Разом з тим, за словами девелопера, відіграє свою роль і ситуація на ринку праці. Ростислав Мельник наводить приклад: щойно у 2017 році було відкрито кордони до Європи, як затрати на оплату праці будівельників зрівнялись з середньоєвропейськими. Тобто – в українських реаліях виросли вдвічі.

Хто не платив робочим – залишався без рук, люди масово виїжджали до Польщі чи ще куди. А піднялись затрати на зарплати – виросла собівартість (квадратного метра житла – Ред.). Зазначу, що сьогодні маржинальність житлового будівництва в цілому суттєво знизилась, вона значно нижча, ніж, скажімо, була 15 чи навіть 5 років тому,

– підкреслює Ростислав Мельник.

Він переконаний, що попит на житло в Україні – попри кризу – залишиться високим та буде лише зростати. Оскільки вирішення квартирного питання донині є одною з ключових проблем українців.

Ринку є куди рости – зараз компанії спроможні збудувати трохи більше половини від тої кількості квадратних метрів, яка зводилась за радянських часів. У 1990 році на території України у експлуатацію було здано 17.4 млн м2 житла. Минулоріч – лише 11 млн м2. А у 2018-му – взагалі 8.7 млн м2,

– наводить статистику Ростислав.

За його словами, нині кожна четверта сім’я у країні не має будь-якого власного житла, а кожна третя – потребує якнайшвидшого поліпшення житлових умов.

Разом з тим, нерухомість була й буде "єдиним найнадійнішим інструментом збереження заощаджень або вдалого інвестування", – вважає він.

 

]]>
<![CDATA[У Кабміні розповіли, як пенсіонерам платити за комуналку]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-zaboroniv-zvlnti-pracvnikv-jakim-bolshe-60-rokv-pd-chas-karantinu-59394 Wed, 08 Apr 2020 17:35:00 +0300 message  

 

Україна продовжує залишатися в режимі тотального карантину, який в країні ввели до 24 квітня через поширення смертельного коронавируса. У найскладнішій ситуації залишилися пенсіонери, які входять до першої групи ризику. Вже давно доведено, що в першу чергу від вірусу вмирають люди похилого віку, у яких ситуація ускладнюється наявністю хронічних захворювань.

У зв'язку з цим, людям старшого віку категорично не рекомендується виходити на вулицю без потреби, так як у них є величезні ризики заразитися. Влада країни з розумінням поставилися до ситуації і запропонували для пенсіонерів нестандартне вирішення питання з оплатою комунальних послуг, щоб люди похилого віку не покидали свій будинок.

Як йдеться на сайті уряду України, відтепер під час карантину люди похилого віку зможуть платити за комунальні послуги через «Укрпошту» чи телефонні «гарячі лінії» банків.

Для того, щоб здійснити оплату, пенсіонеру потрібно зареєструватися в системі дистанційного обслуговування. Це можна зробити через інтернет або ж зателефонувавши на спеціальну «гарячу» лінію свого банку. Там від пенсіонера буде потрібно надати дані про перелік послуг, які він хоче оплатити. Також потрібно буде вказати всі потрібні дані для оплати послуг з їх рахунків.

Але і це ще не все. У найближчі дні пенсіонери зможуть платити за комунальні послуги відразу після того, як отримають пенсію. Як відомо, під час карантину пенсії розносять листоноші. Саме так у них і можна провести оплату за рахунками.

В уряді кажуть, що такі кроки є вимушеними, однак вони можуть допомогти в боротьбі з поширенням смертельного вірусу. Кабінет міністрів України закликає громадян поставитися з розумінням до ситуації, що склалася і не порушувати режим обмежувальних заходів.

]]>
<![CDATA[Бюджет на ремонт доріг не урізатимуть]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/bjudzhet-na-remont-dorg-ne-urzatimut-59393 Wed, 08 Apr 2020 16:40:00 +0300 message  

Кабінет міністрів у законопроєкті щодо змін до державного бюджету запропонує парламенту зберегти видатки на розвиток дорожньої інфраструктури.

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у своєму Тelegram.

«Велике будівництво» триватиме. #БюджетНадзвичайноїСитуації максимально збереже видатки на розвиток дорожньої інфраструктури. Якісні дороги — це запорука економічного розвитку», - зазначив Шмигаль.

За його словами, на ремонт та реконструкцію доріг державного значення у цьому році має піти 37.3 млрд. грн, на ремонт та реконструкцію доріг місцевого значення – 27.2 млрд грн. На безпеку дорожню руху має бути виділено 3.1 млрд грн, а на реконструкцію та будівництво мостів – 500 млн грн. 

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський виступив з відеозверненням, повідомивши що планує застосувати знання і вміння українських заробітчан на будівництві доріг в Україні.

"Рано чи пізно коронавірус пройде, і карантин закінчиться. Вважаю, що ми повинні зробити все і утримати цих людей на батьківщині. Нам дуже потрібні ваші знання і ваші вміння", - розповів він.

Одним з варіантів працевлаштування він називає масове будівництво доріг.

«Саме в цьому контексті знаковим є продовження програми« Велике будівництво »тисячі кілометрів нових доріг і інфраструктурні об'єкти дадуть той необхідний імпульс економічного розвитку і створять нові робочі місця», - повідомив він.

 

 

]]>
<![CDATA[Пенсіонери почали отримувати компенсацію у 500 грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pensoneri-pochali-otrimuvati-kompensacju-u-500-grn-59392 Wed, 08 Apr 2020 15:50:00 +0300 message Пенсійний фонд почав виплачувати 500 гривень компенсації за поточний місяць пенсіонерам, вік яких перевищує 80 років, а розмір пенсії – не більше 9205 гривень на місяць.

Якщо виплата нараховується за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а її отримувачі – чоловіки мають страховий стаж не менше 25 років та жінки – 20 років, їхня мінімальна пенсійна виплата відтепер не може бути меншою за 2,6 тисячі гривень.

Фахівці ПФ провели відповідні перерахунки для майже 1,5 тисячі літніх людей. Усі необхідні виплатні відомості передані до банків та відділень Укрпошти.

Від 7 квітня компенсації за поточний місяць почали отримувати ті, у кого дата виплати пенсії – по 7 число включно. Решті людей старше 80 років ці гроші виплатять у визначену їм дату отримання пенсії, тобто разом із нею.

Якщо нині ваш вік трохи менший за 80+, то відповідну компенсацію ви зможете отримувати, набувши належного віку.

Фахівці Пенсійного фонду вкотре нагадають, що пенсії та компенсації надійдуть їхнім одержувачам на рахунки в уповноважених банках або листоноші Укрпошти доставлять їх безпосередньо додому.

 

]]>
<![CDATA[Електроенергія для промисловості дорожчає незважаючи на здешевлення енергоносіїв]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jelektrojenergja-dlja-promislovost-dorozhchaje-nezvazhajuchi-na-zdeshevlennja-jenergonosjiv-59391 Wed, 08 Apr 2020 14:40:00 +0300 message В останній тиждень березня в Україні зафіксовано різке зростання цін на електроенергію для промислових споживачів. Тариф зріс з 1,3 грн. за кВт-годину до безпрецедентних 1,68 грн. за кВт-годину, або на 35% по відношенню до лютого (без урахування витрат на передачу, розподіл і постачання електроенергії - ред.). Про це йдеться в повідомленні промислової компанії "Інтерпайп".

"В даний час підвищення ціни суперечить всім економічним індикаторам, - підкреслюють промисловці. - Вартість енергоносіїв (нафти, природного газу, вугілля) у всьому світі впала до рекордних позначок. В Україні була рекордно тепла зима, промислове виробництво знизилося, а, отже, скоротилася споживання е / е. у таких умовах підвищення тарифу виглядає абсурдним. на сьогоднішній день ціна на електроенергію в Україні вдвічі вища, ніж в країнах Європи ".

Спочатку Нацкомісія з регулювання ціни на компослуги і електроенергію додала додатковий піковий час, що призвело до зростання ціни на 10%. Потім НЕК "Укренерго" обмежив імпорт електроенергії. А в кінці березня НАЕК "Енергоатом" в односторонньому порядку обмежила відпустку е / енергії, що продається по PSO-зобов'язаннями, на адресу держпідприємства "Гарантований покупець" і розпочала продаж на ринку на добу вперед (РДН) за максимальною ціною "прайс-кепа". На 30 березня ціна на е / е виросла на 35% по відношенню до лютого.

"Інтерпайп" закликає прем'єр-міністра України Дениса Шмигаль і НКРЕКУ вжити необхідних регуляторних заходів для стабілізації ринку електроенергії. Уряду необхідно вжити заходів щодо недопущення підняття цін на електроенергію одним з ключових гравців НАЕК "Енергоатом".

"Де промисловість не зміг добити коронавірус, її доб'є тариф на електроенергію. На тлі пандемії COVID-19 уряди Європи та США розробляють плани підтримки промисловості, вводять додаткові інструменти стабілізації бізнесу, - зазначає директор з економіки та фінансів" Інтерпайп "Денис Морозов. - В Україні ситуація протилежна. ми, як бізнес, вирішуємо проблеми доставки співробітників, забезпечення їх засобами захисту, закуповуємо обладнання для локальних лікарень. І все це на тлі падіння обсягів замовлень. У відповідь ми отримуємо 35% -ний зростання цін на е / е і, як наслідок, істотне погіршення нашої конкурентоспроможності на ринку, що падає. У "Інтерпайп" працює 11 тисяч співробітників, близько 50 тисяч членів їх сімей залежать від того, чи зможе компанія працювати в нинішніх умовах ".

 

]]>
<![CDATA[Кияни платитимуть окремо за обслуговування будинкових лічильників]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijani-platitimut-okremo-za-obslugovuvannja-budinkovih-lchilnikv-59390 Wed, 08 Apr 2020 13:35:00 +0300 message Поки що мова йде лише про мешканців Києва, які отримують в платіжках за квітень окремий рядок з оплатою за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла та гарячої води. Пізніше ці зміни запровадять у всіх містах України.

Про це повідомляє пресслужба КП «Київтеплоенерго».  

У повідомленні йдеться, що оплата послуг за обслуговування лічильників здійснюватиметься поквартально і платити доведеться в середньому 30 гривень за 3 місяці.

При цьому вказується, що тариф буде залежати від типу самого лічильника і планових витрат на його обслуговування, до якого входять огляд, опломбування, періодична повірка та ремонт.

Вартість послуги виключили з тарифу на опалення і гарячу воду, згідно із законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Виключаються витрати на установку, повірку та ремонт будинкових приладів обліку з тарифу.

 

]]>
<![CDATA[Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukladennja-dogovorv-mzh-spozhivachami-ta-vikonavcjami-komunalnih-poslug-vdtermnovano-cherez-karantin-59389 Wed, 08 Apr 2020 12:25:00 +0300 message У комітеті ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг зазначили, що в умовах карантину мешканці багатоквартирних будинків не можуть зібратися для підписання договору з постачальниками ЖКП, тому нові договори можна буде укласти протягом п’яти місяців після завершення карантину. 
 
Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
 
“Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин”, — йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що такі зміни прописані до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що набрав чинності 2 квітня цього року.
 
“Оскільки в умовах карантину співвласники багатоквартирних будинків не мають можливості провести загальні збори або зібрати підписи шляхом обходу окремих приміщень, договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію Закону „Про житлово-комунальні послуги“ (до 1 травня 2019 року), зберігають чинність на тих самих умовах, визначених такими договорами, зокрема і ціни/тарифи на послуги залишаться незмінними”, — йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що протягом п’яти місяців після дати завершення карантину мають бути укладені нові договори між споживачами та виконавцями комунальних послуг за правилами, визначеними Законом “Про житлово-комунальні послуги”.
 

Нагадаємо, закон про ЖКП передбачав, що жителі багатоквартирних будинків повинні вибрати модель договірних відносин на комунальні послуги до 1 травня цього року. 

]]>
<![CDATA[Як сплачувати за комуналку під час карантину?]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jak-splachuvati-za-komunalku-pd-chas-karantinu-59388 Wed, 08 Apr 2020 11:35:00 +0300 message Під час карантину в Україні всі підприємства сфери ЖКГ працюють безперебійно та надають послуги, необхідні для комфортного перебування людей вдома, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України. 
 
"Але мало хто замислюється, що у підприємств житлово-комунальної сфери зросли витрати  на дезінфекцію та забезпечення засобами індивідуального захисту своїх працівників, збільшився обсяг побутового сміття та додалось роботи по прибиранню багатоквартирних будинків", - говориться у повідомлені.
 
Таким чином, витрат у підприємств стало більше, а головне джерело надходжень підприємств залишилося тим самим – платежі споживачів.
 
Щоб допомогти громадянам вчасно розраховуватися під час карантину, Уряд збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг.
 
25 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг. Згідно з цим нормативно-правовим актом  Уряд постановив:
  • забезпечити призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019‒2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій;
  • призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні;
  • заборонити на період карантину припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;
  • на період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2 – 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 (соціальні нормативи користування послугами з централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення, газопостачання і електропостачання для побутових потреб (окрім опалення). 
]]>
<![CDATA[Київтеплоенерго просить сплатити за обслуговування будинкових лічильників тепла та гарячої води]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijivteplojenergo-prosit-splatiti-za-obslugovuvannja-budinkovih-lchilnikv-tepla-ta-garjachoji-vodi-59387 Wed, 08 Apr 2020 10:52:00 +0300 message У рахунках на оплату житлово-комунальних послуг за березень, які кияни отримають у квітні, з’явиться окремий рядок із внесками за обслуговування загальнобудинкових лічильників тепла і гарячої води, про це повідомила пресслужба КП "Київтеплоенерго".
 
Середній розмір внеску становитиме близько 30 грн/квартал. 
 
Вартість зазначеної послуги, відповідно до закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», була видалена з тарифу на опалення і гарячу воду і зазначатиметься в рахунках окремо.
 
Це нововведення запроваджене в усіх містах України Законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-VIII. Закон виключає витрати на встановлення, повірку та ремонт будинкових приладів обліку з тарифу.
 
У рахунках на оплату послуг інформація про розмір внеску, який необхідно сплатити, зазначається окремим рядком. Плата за обслуговування нараховуватиметься чотири рази на рік – раз у квартал. Розмір внесків для кожної будівлі затверджений розпорядженням КМДА від 24.12.2019 № 2244. Нарахування вводяться для понад 9,6 тис. будинків Києва. Нововведення не стосуватиметься індивідуальних приладів обліку у квартирах киян.
 
У середньому обслуговування лічильника коштуватиме одній столичній квартирі приблизно 10 грн на місяць або близько 30 грн — у квартал. 
 
Розмір внеску залежить від трьох факторів:
–  типу лічильника;
–  планових витрат на його обслуговування. Вони передбачають: огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку та ремонт приладів обліку;
–  кількості квартир у будинку. 
]]>
<![CDATA[Герус сподівається, що прийняття відповідного законопроєкту розв'яже проблему «зеленого» тарифу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gerus-spodvajetsja-shho-prijnjattja-vdpovdnogo-zakonoprojektu-rozvjazhe-problemu-zelenogo-tarifu-59386 Wed, 08 Apr 2020 10:27:00 +0300 message Голова парламентського комітету енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус сподівається, що проблема "зеленого" тарифу буде вирішена до кінця квітня шляхом прийняття відповідного законопроекту. 
 
Про це він розповів в ефірі програми "Свободи слова".
 
"Прем'єр-міністр веде переговори з учасниками "зеленого" ринку і в найближчі два тижні має бути якесь рішення. Сподіваюся, до кінця квітня буде відповідний законопроект, за який ми зможемо проголосувати", - сказав Андрій Герус.
 
Він нагадав, що Міністерство енергетики та захисту довкілля направило до Енергетичного співтовариства свою версію законопроекту, спрямованого на вирішення питань підтримки відновлюваної енергетики.
 

Пакет змін передбачає нову модель державної підтримки ВДЕ: припинення субсидування втрат у електромережах, підтримка учасників, які погодились на реструктуризацію "зеленого" тарифу, покращений PrePPA, підвищення ціна для побутових споживачів електроенергії з великим обсягом споживанням.

Від учасників ринку очікувалась добровільна реструктуризація, скорочення строків введення в експлуатацію об’єктів ВДЕ за "зеленим" тарифом, зміна положень щодо відповідальності за небаланс. 

]]>
<![CDATA[Уряд надав роз'яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-nadav-rozjasnennja-shhodo-obmezhen-na-perod-karantinu-dlja-ljudej-vd-60-rokv-59385 Wed, 08 Apr 2020 09:45:00 +0300 message Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому Кабмін детально відповів на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи. 
 
Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?
 
Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають.
 
Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити? 
 
Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.
 
Крім того, у вас є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.
 
Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?
 
Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.
 
Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги? 
 
Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси.
 
Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.
 
Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.
 
Якщо мені більше 60 років, і в мене з’явились симптоми коронавірусоної хвороби. Що мені робити?
 
Якщо у вас є сімейний лікар — телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).
 
Не йдіть до нього фізично і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація — викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.
 
Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

Якщо мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу я ходити на роботу?
 
Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Виключення можуть бути в тому разі, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках ваш роботодавець має перевести вас у режим віддаленої роботи у визначеному вами місці самоізоляції або надати відпустку на період дії карантину.
 
Що таке об’єкти критичної інфраструктури?
 
До об’єктів критичної інфраструктури можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які:
 
1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;
 
2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
 
3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
 
4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
 
5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
 
Тобто це всі ті структури державної, комунальної чи приватної форми власності, бездіяльність яких призведе до суттєвих втрат для життєдіяльності країни.

Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років? 
 
Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.
 
Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?
 

Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо ви вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції — ви можете це зробити. 

]]>
<![CDATA[Для проходження наступного опалювального сезону потрібно закачати 2-3 млрд м3 газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dlja-prohodzhennja-nastupnogo-opaljuvalnogo-sezonu-potrbno-zakachati-2-3-mlrd-m3-gazu-59384 Wed, 08 Apr 2020 09:10:00 +0300 message Україна в рамках підготовки до наступного опалювального сезону 2020/21 роки,  повинна закачати у свої підземні сховища 2-3 млрд куб. м природного газу, про це на своїй сторінці у Facebook написав очільник ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.
 
Він вважає, що уряд повинен внести зміни до постанови про створення страхового запасу, щоб не тільки НАК "Нафтогаз України" займалася закачуванням газу в сховища.
 
"Відкритим питанням залишається: хто буде створювати цей запас газу в ПСГ? Зараз немає законодавчих вимог до учасників ринку створювати запас газу на зиму. Історично його створював Нафтогаз, але чи буде він його створювати після скасування ПСО в цьому році?"- написав очільник Сергій Макогон.
 
На думку Сергія Макогона, потрібно терміново вносити зміни до Постанови КМУ "Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2020 р".
 
Раніше повідомлялося, що на кінець березня в українських ПСГ зберігається 15,9 млрд куб. м природного газу. Це один із найвищих показників наповненості українських сховищ газу на кінець березня за останні 10 років
]]>