Рус Укр
ГоловнаБлогиПриватизація підвалу багато квартирного будинку або де моя частка.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

  

Приватизація підвалу багато квартирного будинку або де моя частка.

11356
Останнім часом почастішали випадки, коли в тому чи іншому місті України виникають скандали з переплануванням підвалу або надбудовою ще одного поверху

Останнім часом почастішали випадки, коли в тому чи іншому місті України виникають скандали з переплануванням підвалу або надбудовою ще одного поверху мешканці намагаються судитися з новим власником, забудовником, блокувати роботу і тд. Апелюють в суді відсутністю тих або інших дозвільних документів. Іноді програють, іноді виграють, що саме по собі дико. У 99% так званих нових власників, загарбників підвалів і горищ, не плутати з магазинами і складами існували до початку приватизації, порушена процедура вступу в права підвалом або горищем, в більшості випадків забудовник надає документ на право власності. Отриманий в результаті приватизації на підставі рішення міськради або купівлі у міськради, тут взагалі факт шахрайства з боку міськради вона  не є власником підвалу або горища в кращому випадки лише частини в, обший сумісної власності. А, як правило, взагалі не володіє ні чим.
Ще 2 березня 2004 року Конституційний Суд України дав офіційне тлумачення закону, для тих, хто не може розібратися у ветувати викладі закону, щоб суперечки навколо підвалів припинити. КСУ встановив, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, колясочні, комори, горища тощо) передаються безкоштовно в спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема, створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку чи вступу до нього. При цьому власники неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласниками допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.
Нам як власникам квартир у будинках, при приватизації квартири відійшла частина сходів, підвалу горища і нарівні з іншими мешканцями будинку, які живуть, і в не приватизованій жилі, я є співвласником спільної сумісної не ділимо власності і на підставі цього за законом,
По-перше, у мене повинні запитати згоди на відчуження одним із власників сумісної власності
По друге я і інші власники мають права на першочергову купівлю частини спільної власності.
Ну, припустимо, я відмовився від частини спільної власності погодився з прогресом і бажанням деяких осіб займатися бізнесом у мене в підвалі або добудувати поверх, але нам же покладена компенсація в грошовому еквіваленті міськрада ж продає підвал, горище за гроші. Хоча б частину з офіційних грошей, про, неофіційні і не говорити не хто.
І мені пригадується анекдот про старого єврея. Єврей дзвонити націоналістам, і говорить правда, що євреї продали країну йому відповідають, правда єврейська морда, на що він незворушно запитує, а де я можу забрати свою частку. Так і мені хочеться, підняти слухавку і зателефонувати, в міськраду і запитати, а правда що міськрада продала підвал, і де я можу взяти свою частку.
Ситуація загалом банальна, для нашої країни представники влади в гонитві за наживою користуючись не грамотністю і роз'єднаністю мешканців багато квартирних будинків намагаються ще раз нажитися за чужий рахунок а в випадки протидії з боку мешканців роблять не винна особа і не як не коментують ситуацію. Намагаючись не роздувати скандал, в таких містах як Київ чи Харків да в іншому і в інших ще багато підвалів і горищ де то і вийти обібрати народ.
Так і живемо, і останнім часом ставлення народу і влади все більше нагадує гру шахрая, і жертви, влада всіма силами намагається відібрати останні, не замислюючись про те, що колись відбуваються набридне, і почнуться бунти і підпали маленьких будиночків у Кончі-Заспі і лісопарках в історії вже були випадки.

Vladimir Soldatov
 
Коментарі (4)
Мария Цатурян2
28 Лютого 2013 p. 16:07
У мене теж ніхто не питав згоди, коли один з власників відчужував підвал.Що робить в такий ситуації?
Vladimir Soldatov
01 Березня 2013 p. 17:18
на мой взгляд судиться, но сперва найти толкового юриста
Иван Смольный
04 Березня 2013 p. 00:08
Ну не мог пройти мимо без своих 5 коп :-) Мария,есть два варианта. Первый судиться долго и в 99,9% бесперспективно. И второй. Портить жизнь собственнику строча жалобы во все возможные инстанции, опираясь при этом на букву закона. Поверьте мне, такая прихватизация подвала насквозь незаконна. Цель - получить с паршивой овцы хоть шерсти клок - свою долю. Естественно, тоже не официально, в конверте, за прекращение нападок. Букву закона, я уверен, без проблем Вам подскажет А.О.
Михаил1
28 Лютого 2013 p. 16:08
Если у вас ОСМД, вы можете смело спросить главу обо всем. И если у кого-то в подвале магазин, вам тоже положена чать денег, которые платит хозяин за аренду
Блоги