Рус Укр
ГоловнаБлогиВ Дублянах проти нового полігону для сміття!
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

  

  

 

 

В Дублянах проти нового полігону для сміття!

3323
Сьогодні о 17тій в Дублянах пройшли Збори місцевих мешканців. Привід – вивіз сміття з міста.

На Зборах громадськість та представники влади обговорювали проблему вивезення сміття з міста та сіл, які належать до Дублянської міської ради.  

Припинення роботи Грибовицького сміттєзвалища поставило проблему вивозу сміття і перед Дублянами, приміськими селами.

А домовленість щодо вивозу сміття між Львовом і Києвом закінчується вже 1 серпня. 

На Збори окрім представників Дублянської міської ради були запрошені також сільський голова Грибович Ігор Питель та Малехова – Володимир Сеньковський. Проте останні так і не з’явилися і на телефонні дзвінки не відповідали.

Збори відкрив міський голова Дублян. Він поставив громаду перед фактом, що невдовзі в Дублянах прийдеться облаштувати тимчасовий полігон для складування сміття. 

Проте учасники Зборів обурилися. Люди не вірять, що полігон для сміття справді буде тимчасовим. Лунали думки щодо облаштування трьох окремих маленьких майданчика для складування сміття, для кожного з населених пунктів Дублянської міської ради. В приватній забудові, місцеві мешканці взагалі пропонували самим спалювати своє сміття. А металобрухт, папір та пластік відсортовувати і продавати на вторсировину. Окремі активісти передали міському голові письмову заяву з категоричною забороною облаштування сміттєзвалища, з десятком другим підписів місцевих.

Народ шумів і сварився, лунали образливі слова на адресу влади в цілому і мера Андрія Садового зокрема.

Допоки присутніх не заспокоїв депутат Дублянської міської ради  Ярослав Шостак.

«Я виступив практично відразу після міського голови Дублян. І запропонував людям свіжі ідеї.

Щоб сміттєзвалище в Дублянах було справді тимчасовим, необхідно сміття відразу продавати. У наших західних сусідів в Європі недовантажені потужності сміттєсортувальних та сміттєспалювальних заводів.

 Звичайно, ми прагнемо більшого для місцевого бюджету і хочемо побільше робочих місць у себе вдома. Але хтось відповість, коли за наших реалій можна буде справді зреалізувати проект побудови таких заводів? Сміття буде складуватися вже, наносити шкоду довкіллю і здоров’ю людей також вже сьогодні. А заводи побудують невідомо коли, а можливо і ніколи.

Ми чуємо про рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, про сортувальні дільниці і про сміттєспалювальний завод під Львовом вже більше 10 років. А сміття з Грибовицького сміттєзвалища вже не продати – воно пресоване технікою ЛКП «Збиранка».

Мешканці Дублян готові сміття взагалі передавати безкоштовно!

Тому, Дублянській міській раді необхідно терміново задіяти свій структурний підрозділ закордонної співпраці і негайно почати перемовини з керівництвом європейських підприємств, які спеціалізуються на переробці сміття. Необхідно взнати, які об’єми економічно доцільно постачати на ці підприємства. Можливо Дублянам варто об’єднатися в економічну схему продажу сміття закордон з селищем міського типу Куликів, селами Дорошів і Гряда? Необхідно віднайти місце під площадку для сміття, до якої зручно буде під’їзжати вантажівкам. Потрібна угода з покупцем сміття, потрібна угода з транспортним підприємством. І зрештою, сміття яке куплять має бути непресованим і несортованим», - прокоментував Олег Пилипенко.

Нагадуємо, 30 травня після гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі стався обвал сміття. Під завалами загинуло 4 пожежники. Громадськість вже поклала відповідальність за трагедію на чинного міського голову Львова Андрія Садового. Сміттєзвалище під Львовом більше не функціонує. Сміття вивозиться на різні полігони, в тому числі і в Київ.

Олег Пилипенко
 
Коментарі (0)
Блоги