Рус Укр
ГоловнаБлогиСписати заборгованість за комунальні послуги через суд
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


         https://www.iec-expo.com.ua/kt-2021.html 

 

 

Списати заборгованість за комунальні послуги через суд

414
Добровільно комунальники списати заборгованість відмовляються, чим створюють привід для споживачів зайвий раз звернутися до суду.

Проблему списання заборгованості за комунальні послуги варто розглядати під двома кутами, а саме:

  •  через історію утворення заборгованості (неплатоспроможність споживача, неправильні або помилкові нарахування вартості наданих послуг або технічні помилки у електронній системі нарахування);
  • чи вжито комунальниками заходів до стягнення заборгованості у примусовому порядку.

Облік на особовому рахунку заборгованості явище з неприємних. Теоретично може виникнути ситуація, коли в силу певних обставин потрібно буде відчужувати квартиру, а покупець поцікавиться «родоводом квартири», у тому числі і її борговим минулим і тоді важко покупця буде переконати, що борг не Ваш або то є наслідком недолугості комунальників.

Іноді споживачі йдуть до суду з позовними вимогами списати заборгованість.

Як пише сайт «Комунальний Лоєр», звернення споживачів до суду не гарантує задоволення позову.

Мотивами, за якими суди відмовляють у задоволенні позовів споживачам є: 

  • списання заборгованості не є способом захисту прав, які передбачені чинним законодавством;
  • облік заборгованості жодним чином не порушує права споживачів;
  • зміна власника житлового приміщення не тягне за собою підстави для «виключення заборгованості». 

Особовий рахунок оформлюється не на споживача, а на об’єкт нерухомого майна. 

Верховний Суд України у Постанові від 18 травня 2016 р. у справі № 6-658цс15 висловив наступну обов’язкову для всіх судів України правову позицію: «Суд повинен установити: у чому полягає таке порушення прав; якими доказами воно підтверджується». 

Виключити суму заборгованості попереднього власника за комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території без зазначення конкретних порушень при нарахуванні заборгованості та надання доказів на її спростування не передбачено діючим законодавством в якості способу захисту прав, а саме по собі нарахування відповідачем заборгованості за спожиті послуги не встановлює для позивача будь – яких обов’язків…. 

Зміна власника нерухомого майна не може бути підставою для виключення заборгованості за житлово-комунальні послуги згідно норм чинного законодавства. Виключення або стягнення такої заборгованості є правом суб’єкта господарювання при здійсненні ним господарської діяльності, що охоплюється загальними засадами цивільного законодавства щодо свободи підприємницької діяльності (Рішення Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 08.11.2018 року, справа № 212/5184/18 - дата набрання законної сили: 10.12.2018). 

Особовий рахунок оформлюється на житлове приміщення, а не на особу. Відкриття особового рахунку відбувається шляхом переоформлення вже відкритого номерного особового рахунку із наявною в ньому заборгованістю, якщо така є на іншого квартиронаймача або власника (Рішення Краматорського міського суду Донецької області від 22.12.2017 року, справа № 234/17209/17, набрало законної сили 27.02.2018 року, результат апеляційного оскарження – залишено скаргу без змін).

В'ячеслав Коновал
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
26 Грудня 2020 p. 01:11
Коли споживач вносить оплату за компослуги на Укрпошті, то ця оплата надходить до надавачів лише через 1,5 - 2 тижні. Тобто, ці 1,5-2 тижні хтось ці внесені гроші десь тримає...
Блоги