Рус Укр
ГлавнаяБлогиГО СПАС проводить зустрічі з мешканцями сіл Львівщини
Опросы все опросы
ЧТО ПРЕПЯТСТВУЕТ ВАМ ВОВМРЕМЯ ПЛАТИТЬ ПО СЧЕТАМ ЗА УСЛУГИ ЖКХ?
Слишком высокие тарифы
Регулярное повышение квартирной платы
Низкое качество услуг или их полное отсутствие
Не соблюдение исполнителями сроков по вывозу мусора
Бездействие ЖЭКа
Ничего, я всегда вовремя плачу
Я не считаю нужным платить за коммунальные услуги

  

 

телефонный справочник ЖКХ

комунальний кодекс

ГО СПАС проводить зустрічі з мешканцями сіл Львівщини

2991
Активісти ГО «СПАС» продовжують проводити консультативно-дорадчі зустрічі з мешканцями сіл Львівщини. Цього разу, громада гуртувалася в селі Малехів Жовківського району Львівської області.

Активісти ГО «СПАС» продовжують проводити консультативно-дорадчі зустрічі з мешканцями сіл Львівщини. Цього разу, громада гуртувалася в селі Малехів Жовківського району Львівської області.

Такі зустрічі дозволяють вивчити проблематику села та допомогти мешканцям зорганізуватися для того, щоб спільними зусиллями вирішити свої питання, вважають в ГО «СПАС».

В сільському клубі зібралося більше 100 осіб, місцевий священник, активісти ГО «СПАС» та ГО «Передмістя Львова», голова ГО «Львівський народний ринок» Зеновій Саляк, окремі депутати Малехівської сільської ради та депутат Львівської обласної ради Богдан Каспер.

Мешканці сіл в реаліях сьогодення, фактично є беззахисними. Багато проблем тягнуться роками. Саме для створення механізмів вирішення проблемних питань жителів села, активісти ГО «СПАС» організовують такі зустрічі.

Ми уважно вислуховуємо селян. Розяснюємо їм їх права та правові механізми вирішення їх проблем. Далі допомагаємо скласти заяви, судові позови, запити. З жителями Малехова ми вже зустрічаємося не перший раз. І у нас є вже перші вагомі результати. Так, жителька Малехова п. Набит Ганна Йосипівна, 5 лютого цього року перемогла в Галицькому районному суді м. Львова у справі стосовно закриття Львівського сміттєзвалища. Де відповідачами по справі були виконком Львівської міської ради та департамент житлово-комунального господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Окрема громадська робота ведеться в соціально-культурному напрямку. Мені як раднику сільського голови Верхньобілківської сільради, дуже подобається ділитися власним досвідом з представниками органів місцевого самоврядування. Для депутатів сільських рад це своєрідний курс можливостей представницької влади, базис для авторства багатьох майбутніх соціально-культурних програм та проектів.

«Процес прийняття рішень в Малехівський сільській раді не є прозорим та публічним. Де можна ознайомитися з ухвалами сільської ради? Як громада приймає участь у місцевому самоврядуванні? Про все доводиться дізнаватися за допомогою депутатських запитів, причому далеко не завжди на них доводиться отримувати адекватні відповіді.

Я вдячний громадським активістам за їх діяльність. Так Олег Пилипенко запропонував напрацювати проект створення комунальних ринків для збуту продукції селян, оскільки раніше кожний радгосп мав власні продуктові магазини в містах. Його ідею підтримав Зеновій Саляк, який в свою чергу запропонував також створення садівничого кооперативу!» - прокоментував депутат Львівської обласної ради, Богдан Каспер.

Малехів – село з великими перспективами. Бюджет села складає п’ять мільйонів гривень, що більш ніж вдвічі перевищує бюджет сусіднього міста Дубляни. А бюджети більшості сіл біля Львова взагалі складають 350 – 600 тисяч гривень.

При всьому цьому, переважна більшість мешканців користується індивідуальними криничками, а окремі рішення сільської ради спонукають до додаткової пильності правоохоронні органи.

Олег Пилипенко
 
Комментарии (0)
Блоги